DİGİTAL ECLİPSE'DEN YENİ BİR ATARİ OYUNU

Tarih: 30 Haziran 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler: Burak Özçelik
Okunma: 440

Retro derleme uzmanı Digital Eclipse, altı klasik formatta 90'dan fazla oyunu kapsayan yeni bir Atari oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu.

Atari 50 yıl dönümünü daha önce Atari 2600, 5200, 7800, 8-bit ev bilgisayarı, Lynx ve Jaguar'da piyasaya sürülen bir dizi oyunla kutlayacak. En önemlisi, derleme, Lynx ve Jaguar oyunlarının ilk kez modern konsollarda oynanmaya hazır hale getirildiğini gösterecek. Derlemedeki retro oyunların yanı sıra Digital Eclipse, derlemeye dâhil edilecek olan 'Reimagined' serisini de oluşturdu.

Yapılan basın açıklamasına göre; her oyunun arkasında Atari'nin hikâyeleri, şirkette olup bitenler, oyunların oluşturulmasında neler olduğu ve üzerinde çalıştıkları donanımlar var, hepsi orada bulunan insanlar tarafından anlatılıyor.

Digital Eclipse şu anda atari, NES, SNES, Mega Drive / Genesis ve Game Boy sürümlerini kapsayan 13 ayrı oyundan oluşan Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection'ın son rötuşlarını yapıyor. Atari 50th: The Anniversary Celebration, Switch , Xbox One , PS5 , PS4 ve PC için 2022'nin 4. çeyreğinde çıkacak .

Paylaş