BİLİŞİM VADİSİ OYUN GELİŞTİRME KAMPI BAŞLADI

Tarih: 26 Ocak 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler: Burak Özçelik
Okunma: 717

Bilişim Vadisi Oyun Geliştirme Kampı 23 Ocak 2022 itibariyle başladı. 7 gün sürecek kampa yaklaşık 150 kişiden oluşan 20 takım katıldı.

Katılımcılar bir hafta boyunca dijital oyunlar üretecek ve sektörün beğenisine sunacak. Odak seminerlerin ve özel konferansların olacağı kış kampında, Türkiye’nin her yerinden ve dünyanın birçok ülkesinden yatırımcılar ağırlanacak. 23 Ocak Pazar günü Bilişim Vadisi’ne gelen katılımcılar, oryantasyon programından sonra takımları ile çalışmaya başladı. Katılımcılar, kampın son günü olan 30 Ocak Pazar günü yapılacak sunum sonrası ürettikleri oyunları sektörle paylaşacak. Katılımcıların üretmeleri beklenen oyunlar için özel bir tema bulunmuyor. Takımlar daha önce geliştirmeye başladıkları oyunlarını bu kampta da geliştirmeye devam edebilecek. Oyun geliştiriciler, yazılımcılar ve tasarımcılar eksik olan üyelerini kampta tamamlayabilecekler.

Oyun Geliştirme Kampına kurulan takımlara çevrim içi katılım sağlamak da mümkün. Dijital platformlar yardımıyla kampa yurt dışından akademisyenler ve sektörün önemli temsilcileri de katkı sağlayacak. Dijital oyun ve animasyona dair alanında uzman kişiler sektörün mevcut durumu hakkında önemli bilgilerin paylaşılmasına katkı sağlayacak.

Paylaş