ABD OYUN ENDÜSTRİSİ, DİJİTAL PARA KONUSUNDA BEYAZ SARAY İLE BERABER ÇALIŞMAK İSTİYOR

Tarih: 17 Ağustos 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler: Burak Özçelik
Okunma: 472

ABD oyun endüstrisi, gelecekte dijital para birimlerini düzenleyebilecek güvenlik önlemlerinin uygulanmasında federal hükümetle birlikte çalışmak istiyor.

DC merkezli ulusal ticaret grubu American Gaming Association (AGA), Başkan Joe Biden'ın Mart ayında imzaladığı “Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanması” konulu icra emrinin garanti edilenden daha fazla olduğuna inanıyor. Ancak yönetim en iyi uygulamaları gözden geçirdiği için masada oturmak istiyor. Hükümet, amacının kripto para birimleri ve takas edilemeyen tokenler (NFT'ler) gibi dijital varlıklarla ilgili olarak halkı korumak olduğunu iddia ediyor.

AGA Başkanı "ABD hükümeti, Dijital Varlıklar Yürütme Emri'ndeki politika hedeflerini eyleme geçirilebilir yasal ve düzenleyici gerekliliklere dönüştürmek için çalışırken, AGA, ABD hükümetinden herhangi bir yeni çerçevenin veya gereksinimin oyun endüstrisine nasıl eşleneceğini değerlendirmesini saygıyla talep ediyor" dedi. CEO Bill Miller, Yurtiçi Finans Müsteşarı Nellie Liang, Terörizm ve Mali İstihbarat Müsteşarı Brian Nelson ve Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Yardımcısı Yardımcısı Dr. Alondra Nelson'a bir mektup yazdı. Miller, birkaç oyun operatörünün operasyonlarına dijital para birimleri ve varlıkları dâhil etmeyi düşündüğünü söyledi. İtibari para birimi için kara para aklamayı önleme düzenlemeleri gibi gereksinimlere uymak, zaman içinde oyun endüstrisinin operasyonlarının sektör için özel gereksinimler ve rehberlik gerektirebilecek benzersiz sorular ortaya çıkardığını göstermiştir. AGA üyeleri, itibari para biriminde olduğu gibi, oyun endüstrisinde dijital varlıkların kullanımını yönetmek için öngörülebilir ve uygulanabilir yönergeler oluşturma konusunda ABD hükümetine yardımcı olmaya istekli bir ortak olmaya devam ediyor dedi. Aynı zamanda oyun endüstrisinin finansal işlemlerde artan düzenleyici uyumla karşı karşıya kalma eğiliminde olduğunu açıkladı. Bu gerçeklik nedeniyle AGA, en iyi dijital varlık yönetim uygulamalarını geliştirmek için karar vericilerle birlikte çalışmak istiyor.

Paylaş