ZOMBİE DEFENSE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 13 Eylül 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 355

Zombie defense

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• HOMA GAMES •HOMA GAMES •HOMA GAMES

Zombie defense Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 28 Haziran 2022
Türü/Türleri Arcade
Konusu/Amacı Zombie defense oyununda amaç zombilere karşı savaşarak oyunu tamamlamaya çalışmaktır.
PEGI +7


Zombie defense Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerZombie Defense Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Zombie Defense oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen arcade oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Zombie Defense oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç çevrelenmiş bir alan içerisinde kalmak ve zombi karakterlerini ateş ederek yok etmektir. Oyunda saldırı altında kalan karakteri korumak gerekmektedir. Zombilere ateş ederken çeşitli miktarlarda para kazanılmaktadır. Bu sayede oyundaki alan genişletebilmektedir.

Zombie Defense Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş