YOYO PARK: FASHİON DRESS UP OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 27 Eylül 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 189

YOYO Park: Fashion dress up

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• YoYo Dress Up Games •YoYo Dress Up Games •YoYo Dress Up Games

YOYO Park: Fashion dress up Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 25 Ağustos 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı YOYO Park: Fashion dress up oyununda amaç karakterleri giyim ve süslenmelerine yardmcı olarak partiye hazırlamaya çalışmaktır.
PEGI +3


YOYO Park: Fashion dress up Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerYOYO Park: Fashion dress up Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

YOYO Park: Fashion dress up oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. YOYO Park: Fashion dress up oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç çeşitli karakterlere kıyafetler giydirmek, çeşitli saç tasarımları ve makyaj yapmaktır. Oyuncu tasarladığı karakterleri koleksiyonuna kaydetmektedir. Oyundaki karakterler tasarlandıkça ilerleyen seviyelerde oyuncunun farklı tasarımlar yapması gerekmektedir.

YOYO Park: Fashion dress up Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş