TÜRK 112 AMBULANS OYUNU: İNTERNETSİZ OYUNLAR 2021 OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 26 Ocak 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 256

Türk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Clap Games •Clap Games •Clap Games


Türk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021 Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 14 Kasım 2020
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Türk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021 oyununda ambulans ile ihbar gelen yere giderek hastayı kurtarmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Türk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021 Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTürk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021 Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Türk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021 oyununda temel amaç ambulans kullanıp harita üzerindeki çeşitli yerdeki hastaları alıp hastaneye götürmektir. Oyunda 3 farklı harita bulunmaktadır. Bu haritalar eski şehir haritası, yeni şehir haritası ve serbest kullanım haritasıdır. Serbest kullanım haritasında her hangi bir görev olmamakta oyuncu şehir içerisinde dolaşmaktadır. Yeni şehir haritası ve eski şehir haritasında ise oyuncu harita üzerinde çeşitli yerlerde yapılan kazalara ve hastalıklara doğru ilerlemektedir. Doğru noktaya geldiği takdirde ise hasta alınmaktadır. Oyuncu harita üzerinde ilerlerken doğru noktaya ilerlemesi için ise bir konum ve konuma kalan mesafe gösterilmektedir. Oyuncu, oyunda hastayı ambulansa aldığı zaman istediği takdirde çeşitli sirenleri açabilmekte sağa sola sinyal verilmektedir. Aynı zamanda karanlık yerlerde araç ışığı yakılmaktadır. Hasta doğru bir şekilde hastaneye götürüldüğü takdirde ise çeşitli miktarlarda para kazanılmaktadır. Kazanılan bu paralar ile ise farklı türde ambulans araçları satın alınmakta ve çeşitli dizaynlar yapılmaktadır. Oyunda Türkçe, Almanca, İngilizce, Portekizce ve Rusça dil seçeneği bulunmaktadır. Oyunda bir diğer unsur ise oyuncu istediği takdirde kamera seçeneği ile oyunu kaydedebilmektedir.

Türk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021 Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. oyununda temel amaç ambulans kullanıp harita üzerindeki çeşitli yerdeki hastaları alıp hastaneye götürmektir. Oyunda 3 farklı harita bulunmaktadır. Bu haritalar eski şehir haritası, yeni şehir haritası ve serbest kullanım haritasıdır. Serbest kullanım haritasında her hangi bir görev olmamakta oyuncu şehir içerisinde dolaşmaktadır. Yeni şehir haritası ve eski şehir haritasında ise oyuncu harita üzerinde çeşitli yerlerde yapılan kazalara ve hastalıklara doğru ilerlemektedir. Doğru noktaya geldiği takdirde ise hasta alınmaktadır. Oyuncu harita üzerinde ilerlerken doğru noktaya ilerlemesi için ise bir konum ve konuma kalan mesafe gösterilmektedir. Oyuncu, oyunda hastayı ambulansa aldığı zaman istediği takdirde çeşitli sirenleri açabilmekte sağa sola sinyal verilmektedir. Aynı zamanda karanlık yerlerde araç ışığı yakılmaktadır. Oyunda çeşitli yerlerde kaza görüntülerinin olması ailelerin bilmesi gerekenler arasındadır. Ayrıca oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan reklamlar bulunmaktadır. Oyun esnasında oyuncunun karşısına çıkan bu reklamlar bazen uygunsuz içerikler barındırabilmektedir. Reklamlar izlendikçe oyun içi hediyeler yeniden oynama hakkı ve çeşitli bonuslar kazanılabilmektedir. Bu durum da reklamları daha çekici hale getirmektedir.

Türk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021 Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş grubu çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu yaş derecelendirmesi kategorisinde oyunlar tüm yaş grupları için uygun sayılmaktadır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el göz koordinasyonu, dikkat olgusu ve konsantrasyon geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Türk 112 Ambulans Oyunu: İnternetsiz Oyunlar 2021 oyununda oyun içi satın almalar cazip hale getirilmiş ve oyunun birçok yerinde kullanıcının karşısına çıkarılmıştır. Bu konuda özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlardır. Bu reklamları engellemenin yolu oyunun çevrimdışı oynanmasıdır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş