TRUCK SİMULATOR – TRUCK GAMES OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 9 Şubat 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 156

Truck Simulator - Truck Games

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Games Wing • Games Wing •Games Wing


Truck Simulator - Truck Games Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 11 Nisan 2019
Türü/Türleri Strateji oyunları
Konusu/Amacı Truck Simulator - Truck Games oyununda tırlar ile petrol ve kargo taşıyarak belirlenen hedefe ulaştırmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Truck Simulator - Truck Games Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTruck Simulator - Truck Games Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Truck Simulator – Truck Games oyunu mobil uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, çevrim dışı tır simülasyon ve strateji oyunudur. Oyunda amaç, oyuncuların sahip oldukları tırlar ile petrol rafinelerinden petrol istasyonlarına belirtilen süre içerisinde yakıt taşıyarak oyun parası kazanmasıdır. Oyunda şehir, arazi ve serbest oyun modları bulunmaktadır. Şehir modunda, oyuncular şehir ortamında bir noktadan diğer bir noktaya belirtilen süre içerisinde yakıt taşımaktadır. Arazi modunda, oyuncular arazı ortamında bir noktadan diğer bir noktaya belirtilen süre içerisinde yakıt taşımaktadır. Serbest oyun modunda is oyuncular şehir içerisinde rastgele gezmekte ve karşılarına çıkan istasyonlarda bulunan yük ile ilgili taşıma mesafesi ve taşıma fiyatlarını dikkate alarak yük alıp ilgili istasyona teslim etmektedir. Şehir ve arazi modunda yakıt taşıma görevleri seviyelerden oluşmaktadır. Seviyeler ilerledikçe görevler zorlaşmakta ve kazanılan para miktarı artmaktadır Oyunda ilerlendikçe yeni seviyeler ve tırlar açılmaktadır. Kazanılan oyun paraları ile çeşitli hız, çekiş ve güç değerlerine sahip tırlar alınabilmektedir. Oyun içi satın alma işlemi ile açılmamış seviyeler açılabilmekte ve açılmamış tırlar alınabilmektedir. Oyun içerisinde günlük hediyeler menüsünden ve reklam izlenerek oyun parası kazanılmaktadır. Oyunda kullanılan dil İngilizce olmakla beraber Türkçe dahil farklı bir seçeneği bulunmamaktadır. Son olarak ayarlar kısmından ise yalnızca oyunun ses özelliği değiştirilebilmektedir.

Truck Simulator - Truck Games Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Truck Simulator – Truck Games oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil simülasyon oyunudur. . Oyunda amaç, oyuncuların sahip oldukları tırlar ile petrol rafinelerinden petrol istasyonlarına belirtilen süre içerisinde yakıt taşıyarak oyun parası kazanmasıdır . Kazanılan oyun paraları ve oyun içi satın almalar ile yeni tırlar alınabilmektedir. Oyun seviyelerden oluşmakta ve oyun seviyeleri ilerlendikçe zorlaşmaktadır.

Oyunda şiddet ögelerine yer verilmemektedir. Oyunda çocukların karşısına yaşlarına uygun olmayan rekklam gösterimleri çıkabilmekte ve oyun içi satın alma bulunmaktadır. Oyunu reklamsız oynamanın yolu ise oyunun çevrim içi satın alınması vaya oyunun çevrimdışı oynamaktır.

Truck Simulator - Truck Games Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Reklam gösteriminin sürekli olarak oyuncuların karşısına çıkarılması oyuncuların çok fazla reklam izlemelerine neden olabilmektedir. Oyunda kazanılan paraların miktarını artırabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir. Oyunun içi satın alma veya oyunun çevrim dışı oynanması ile oyun reklamsız olarak oynanabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları ve çocuklar için risk taşıyan oyunlar konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir.

Paylaş