TRIVIA PUZZLE FORTUNE GAMES OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 21 Mart 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 82

Trivia Puzzle Fortune Games

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Super Lucky Games LLC •Super Lucky Games LLC •Super Lucky Games LLC


Trivia Puzzle Fortune Games Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 04 Şubat 2021
Türü/Türleri Soru cevap
Konusu/Amacı Trivia Puzzle Fortune Games oyununda amaç kutucukların içine doğru kelimeyi yazarak bulmacayı tamamlamaya çalışmaktır.
ESRB derecesi E Tüm yaşlar


Trivia Puzzle Fortune Games Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTrivia Puzzle Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Trivia Puzzle oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen kelime oyunudur. Trivia Puzzle oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun dili İngilizcedir. Oyunda amaç genel kültür, ünlüler hayvanlar vb. 15 farklı kategoride çıkan kelimeleri tablodan harfler seçerek tahmin etmeye çalışmaktır. Her harf seçilişinde oyun o level için verilen tokenden belirli bir miktar düşmektedir. Tokenler bitmeden kelime tahmin edilirse level tamamlanmaktadır. Aynı zamanda ipucu seçeneği bulunmakta ve her harf için belirli miktarda oyun içi elmas düşmektedir. Her levele başlamak için belirli bir miktar oyun içi para harcamak gerekmektedir. Level tamamlandığında ise oyun içi para kazanılmaktadır. Aynı zamanda oyun günlük girişlerde de oyuncuya oyun içi para vermektedir.

Oyunda level ve leauge olmak üzere iki kısım vardır. Leage kısmına geçmek için belirli sayıda level tamamlanması gerekmektedir.

Trivia Puzzle Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda İngilizce kelime bilgisini, tahmin yeteneğini ve genel kültürünü geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda oyun içi para kazanmak için oyuncunun izlemesi gereken reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda çevrim içi satın alma seçeneği bulunmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş