TRAİN RAMP JUMPİNG OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 7 Nisan 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 212

Train Ramp Jumping

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• BoomBit Games •BoomBit Games •BoomBit Games


Train Ramp Jumping Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 22 Şubat 2022
Türü/Türleri Yarış
Konusu/Amacı Train Ramp Jumping oyununda amaç tren ile yüksek yerlerden atlayarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +7


Train Ramp Jumping Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTrain Ramp Jumping Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Train Ramp Jumping oyununu inceleyecek olursak, tek oyunculudur ve akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen yarış oyunudur. Train Ramp Jumping oyununu hem çevrim içi hem çevrim dışı olarak oynanabilmektedir. Oyun farklı bölümlerden oluşmaktadır. Oyuncu trenle platform üzerindeki raylardan atlayarak, tren üzerinde bulunan iticiler ile bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmaktadır. Bitiş çizgisine ulaşabilmek için tren ile belirli bir noktaya kadar düşerek, buradan altın kazanılmaktadır. Bu toplanan altınlar ile oyunun başlangıç bölümünde bulunan trenin motor gücü, itici gücü ve daha fazla altın kazanmak için altınlar ile seviyeleri arttırılabilmektedir. Bölümü bitirdikten sonra daha fazla altın kazanabilmek için reklam izlemeye yönlendirmektedir.

Train Ramp Jumping Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması veya oyun içi satın alma ile oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş