android ios

TINY MINIES: EĞİTİCİ OYUNLAR OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 31 December 2020, Thursday 11:25 | 1,306 görüntüleme

Tiny Minies: Eğitici Oyunlar
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Gamester • Gamester • Gamester


Tiny Minies: Eğitici Oyunlar Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 14 Aralık 2020
Türü/Türleri Eğitici Oyunlar
Konusu/Amacı Okul öncesi çocuklarda oyun oynayarak yaratıcılık ve dikkat gibi becerileri geliştirmektir.
PEGI derecesi +3


Tiny Minies: Eğitici Oyunlar Oyun Platformları

Android iOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTiny Minies: Eğitici Oyunlar Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Tiny Minies ücretli olarak indirilebilen bir oyundur. Oyun ilk açıldığında çeşitli eğitim paketleri yer almaktadır. Kullanıcı ya da ebeveyn kendine uygun pakete bu aşamada karar vermektedir. Karar verildikten sonra oyun, oyuncuya 7 gün ücretsiz deneme imkânı sağlamakta beğenilmediği takdirde ücretsiz iptal hakkı sunmaktadır. Oyun beğenildiği ve iptal edilmediği takdirde her ay yenilenmekte ve seçilen pakete göre çeşitli abonelik ücretleri kesilmektedir. Oyunlar genel olarak bütünsel eğitime dayalı eğlenerek öğretme amaçlamaktadır. Oyunlar temel olarak dikkat geliştirme, hafıza, yaratıcılık ve problem çözme üzerinde durmaktadır. Oyun içerisinde ebeveyn paneli vardır. Bu sayede ebeveynler oyun içerisinde gerekli denetimleri yapabilmekte, aynı zamanda pedagoglar tarafından önerilen ekran süresi limiti kontrol edilebilmekte performans ve grafikler üzerinde yaşıtlarına göre karşılaştırmalar yapılabilmektedir. Oyun içerisinden birden fazla oyun bulunmaktadır. Bunlar şekil oyunları, müzik oyunları, nesne oyunları, sayısal oyunlar, meslek oyunları, yapboz oyunları, saklambaç oyunları, eşleştirme oyunları, harf oyunları gibi oyunlar bulunmaktadır. Tiny Minies’de oyunların yanı sıra pedagojik tavsiyeler ve uyku öncesi eğitici masallar bulunmaktadır.
Oyunda bir diğer unsur ise; oyunlar internet bağlantısı gerekmemekte internet bağlantısı olmadan oynanabilmektedir.

Tiny Minies: Eğitici Oyunlar Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Tiny Minies’i inceleyecek olursak, uygulama yüklendikten sonra kişilerin kendilerine uygun paketi seçmeleri ve bir ücret ödemelerinin ardından oyunlara erişim sağlayabilmeleri mümkündür. Erişim için bir hafta deneme süresi imkânı bulunmakta istenmezse iptal edilebilmektedir. Okul öncesi eğitim uygulaması olan Tiny Minies içerisinde 3-6 yaş arası okul öncesi çocuklara özel gelişim uzmanları tarafından geliştirilen yüzlerce oyun yer almaktadır. Oyunlar çocukların öğrenme, problem çözme, dikkat ve hafıza geliştirmelerine fayda sağlayacak oyunları içermektedir. Ayrıca, uygulama içerisinde ekstra aktiviteler de yer almaktadır. Çocuklar bir yandan öğrenirken bir yandan da eğlenmektedirler. Reklam gösterimi bulunmamaktadır.

Tiny Minies: Eğitici Oyunlar Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunlar oynanışları itibariyle, çocukların çeşitli beceriler geliştirmelerine izin vermekte problem çözme, dikkat ve hafıza geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Her yaş için pedagoglar tarafından önerilen akıllı ekran süre sınırlaması ile ekran kullanımı kontrol edilebilmektedir.

Tiny Minies'teki oyunlar, okul öncesi çocukların entelektüel, fiziksel ve sosyal-duygusal gelişimlerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Çocukların ebeveynleri eşliğinde kaliteli zaman geçirmelerine eğlenirken öğrenmelerine fırsat tanımaktadır. Uygulama içerisinde sayılar, nesneler, kart eşleştirme, meslekler, boyama vb. içerikler yer almaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları çocukları eğitici ve öğretici oyunlara yönlendirmeleri büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin oyunun içeriği ve nasıl oynandığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları çocuklarını yönlendirmelerine ve birlikte keşfetmelerine imkân tanıyacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Super Mario Bros. Oyununda Mario blokları eliyle kırar, kafasıyla değil.
Toast Alert...