TİNY MERGE MASTER: MERGE FİGHY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 21 Nisan 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 115

Tiny Merge Master:Merge Fight

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Talent Games Studio •Talent Games Studio •Talent Games Studio


Tiny Merge Master:Merge Fight Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 23 Mart 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Tiny Merge Master:Merge Fight oyununda amaç güçlü savaşçılar yetiştirerek düşmanları yenmeye çalışmaktır.
PEGI +3


Tiny Merge Master:Merge Fight Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTiny Merge Master:Merge Fight Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Tiny Merge Master: Merge Fight oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen Gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Tiny Merge Master:Merge Fight oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda kale önünde yer alan çeşitli sayıda düşman karakterine ok ve kılış gibi çeşitli silahlar ile saldırılmaktadır. Savaşta çeşitli özellikte bulunan karakterler birleştirilerek daha güçlü süper kahraman askerler elde edilebilmektedir. Doğru stratejiler ile rakip oyuncular öldürülmekte, böylelikle yeni seviyeye geçilmektedir.

Tiny Merge Master:Merge Fight Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde yer alan şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş