THEY ARE COMİNG OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 9 Mart 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 144

They Are Coming

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Rollic Games •Rollic Games •Rollic Games


They Are Coming Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 09 Kasım 2021
Türü/Türleri Yarış
Konusu/Amacı They Are Coming oyununda silahları toplayarak düşmanları yok etmeye çalışmaktır.
Pegi derecesi +3


They Are Coming oyunu Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerThey Are Coming Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

They Are Coming oyunu basit bir savaş oyunudur. Oyunda sürekli geriye doğru giden karakterle karakterin üzerine gelen rakipler öldürülmektir. Hedeflenen yere gelip bütün rakipler öldürünce bölüm tamamlamaktadır. Oyun içerisinde rastgele yerlere konulmuş tuzaklar ve silahlar vardır. Tuzaklardan kaçmak ve istenilen silahın üzerinden geçerek silahı almak gerekmektedir. Yine oyun içerinde oyuncunun karakter sayılarını artırmak için çizgiler vardır. Bu çizgilerde örneğin +3 ya da * 3 gibi seçenekler vardır. Oyuncu hangi seçenekten geçerse oyuncu sayısı ona göre artar.

Bölümler geçildikçe oyun içi para kazanılmakta, yeni silahlar ve karakterler açılmaktadır. Oyun içi para ile yeni karakterler alınabilmekte ve karakterin gücü artırılabilmektedir.

They Are Coming Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

They Are Coming oyununu inceleyecek olursak, , oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunudur. They Are Coming oyununu oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmekte olup, oyunda süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Oyunda amaç silah bıçak vb. ekipmanlarla düşmanları öldürüp bölümleri tamamlamaktır. Oyun belirli aralıklarda çıkan pop-up reklamlar barındırmaktadır. Aynı zamanda her bölüm geçildiğinde oyun içi kazanılan parayı artırmak için reklam çıkmaktadır. Oyunda reklamları kaldırmak için çevrimiçi satın alma bulunmaktadır.

They Are Coming Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Aynı zamanda oyunda karakter sayılarını artırmak için bulunan çizgilerdeki +3 ya da * 3 gibi ibareler oyuncunun basit matematik bilgisine fayda sağlayabilmektedir. Oyunun olumsuz özelliklerine bakacak olursak ilk olarak şiddet faktörü göze çarpmaktadır. Şiddet oyunda ana temadır. Oyun birçok farklı şekilde tasarlanmış silah ve kılıç figürü bulundurmaktadır. Oyunda sürükleyici bir level sistemi vardır. Bölümler geçildikçe yeni karakterler ve silahlar açıldığı için bağımlılık yapıcı etkisi vardır. Oyunu oynayanlar arasında başarı sıralaması olması oyuncuyu hırslandıracağından bağımlılığı tetikleyecektir. Oyunda reklam faktörü aşırı kullanılmıştır. Oyun içi parayı daha fazla kazanmak için oyuncunun önüne sürekli reklam çıkmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır

Paylaş