THEME PARK IDLE! GAME OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 31 Ekim 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 86

Theme Park Idle!

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•Virtual Projects •Virtual Projects •Virtual Projects

Theme Park Idle! Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 02 Eylül 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Theme Park Idle! Oyununda amaç oyuncu, oyunda roller coaster olarak bilinen hız treni için çeşitli uzunlukta raylar dizayn etmekte ve roller coaster oyuncağını farklı tasarımlar sayesinde daha fazla kişiyi roller coaster bindirip daha fazla para kazanabilmektedir.
PEGI +12


Theme Park Idle! Platformları

Android IOs

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTheme Park Idle! Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Theme Park Idle! Oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Theme Park Idle! Oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyuncu, oyunda roller coaster olarak bilinen hız treni için çeşitli uzunlukta raylar dizayn etmekte ve roller coaster oyuncağını farklı tasarımlar sayesinde daha fazla kişiyi roller coaster bindirip daha fazla para kazanabilmektedir. Kazanılan paralar ile ray sistemi uzatılabilmekte ve yeni roller coaster oyuncakları alınarak kazanılan para artırılabilmektedir. Oyun içerisinde bölüm ya da seviye bulunmamaktadır.

Theme Park Idle! Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş