THE ANTS: UNDERGROUND KİNGDOM OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 26 Kasım 2021
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 123

The Ants: Underground Kingdom
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• StarUnion •StarUnion • StarUnion


The Ants: Underground Kingdom Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 23 Nisan 2021
Türü/Türleri Strateji Oyunları
Konusu/Amacı Oyundaki amaç bir karınca yuvası inşa ederek kraliçeye liderlik edip bulunduğu koloniyi büyütmeye çalışmaktadır.
PEGI derecesi +3


The Ants: Underground Kingdom Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerThe Ants: Underground Kingdom Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

The Ants: Underground Kingdom oyununun konusu bir karınca yuvası inşa ederek, koloniyi büyütüp düşmanlara karşı güç ve savunma için bir yuva yapmaya çalışmaktır. Oyundaki temel amaç kraliçe karınca eşliğinde yuva içerisinde yeni tüneller kazıp kaynak ve karınca yetiştirme gibi yerleri inşa ederek koloniyi güçlendirmektir. Oyunda, öncelikle kozada bulunan karıncaları üreterek bir ordu kurarak yuva içerisinde veya yuva dışında kaynak toplamak için karıncalar çalıştırılmaktadır. İnşa edilen kaynaklardan su ve yiyecek depolamak için karıncalar depolardan ikmal yapabilmektedir. Oyunda verilen görevleri yerine getirerek ödül olarak bazı envanterler kazanılmaktadır. Bu ödüller kaynaklar, hızlandırma ve güçlendirme gibi envanterlerdir. Karıncalara liderlik adilmesi için özel karıncalar bölümünden ücretsiz veya ödül olarak alınan yumurtalardan mutant karıncalar üretilmektedir. Bu mutant karıncalar 4 renkli gruba ayrılmaktadır. Mor renkte olanlar en güçlü lider karınca olarak yer almaktadır. Oyun içerisinde kaynak vb. ürünler, elmas veya kaynaklarda takas yöntemi ile alınabilmektedir. Kraliçe ve diğer inşa edilen bölgelerin seviyeleri yükseltildiği zaman kilitli olan bölgelere tünel kazarak orada bulunan yeni inşa alanı ve kaynaklarına ulaşılabilmektedir. Oyunda belirli bir seviyeye gelindiği zaman başka koloniler ile arkadaşlık kurulabilir ve müttefik oluşturulabilmektedir. Müttefik oluşturulduktan sonra yuva, isteğe bağlı olarak müttefik kurulan kolonilerin yanına ışınlanabilmektedir. İletişim olarak alt kısımda sohbet odası bulunmaktadır. Burada ki sohbet odasında bölgede bulunanlar ile, müttefikler ve Türkçe olan konuşmalara katılarak iletişim kurulmaktadır. Ayarlar bölümünden başka bir hesap ile yeni bir oyuna başlanabilir, talimatları takip edebilir, liderlik sıralamasını görebilir, müşteri hizmetlerine ulaşılabilir ve ses - titreşim ayarları yapılabilmektedir. Ayrıca oyunda birden fazla dil seçeneği bulunmaktadır.

The Ants: Underground Kingdom Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

The Ants: Underground Kingdom oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen bir oyundur. The Ants: Underground Kingdom oyununda temel amaç bir yuva inşa ederek, bu yuvayı düşmanlardan gelecek saldırılara karşı güçlü ve savunmaya hazır hale getirmektir. Oyun içinde yeni tüneller kazarak, tünellerin arasında çıkan yerleri inşa ederek kaynak ve karıncalar oluşturulmaktadır. Başka müttefikler ile arkadaşlık edilebilmektedir. Burada bulunan arkadaşlar ile sohbet odalarında yabancı dilde veya Türkçe iletişim kurulabilmektedir. Bazen sohbet odalarında argo kelimeler kullanılabilmektedir. Argo kullanılan kişilerin mesajları ister engellenebilir, isterse müşteri hizmetlerine şikâyet edilebilmektedir. Oyun içindeki talimatları okuyarak yönlendirilme yapılabilmektedir. Ayrıca, oyunda oyun içi satın alma bulunmaktadır.

The Ants: Underground Kingdom Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

The Ants: Underground Kingdom oyunu oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu, strateji geliştirme ve zihin koordinasyonunu sağlamaya yardımcı olması gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun olumsuz bir içerik barındırmamakla birlikte, oyuncuların dikkat etmesi gerektiği diğer önemli konular oyun içi satın almalar ve oyunlardaki sohbet özelliğidir. Oyun içi sohbet özelliği bulundurması sebebiyle diğer oyunculardan gelebilecek müstehcen ve uygunsuz içerikli konuşmalara maruz kalınabilmektedir. Bu tarz içeriklere maruz kalınmaması için oyun içi sohbet özelliği kapatılabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyunlar hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları ve çocuklar için risk taşıyan oyunlar konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocukları için uygun gördükleri, çocuklara fayda sağlayacak eğitici, öğretici oyunlara yönlendirmeleri çocukların eğlenerek öğrenmelerine de fırsat sağlayacaktır. Ayrıca, ebeveynlerin çocuklarına oyun oynarken eşlik etmeleri oyundan gelebilecek riskleri de azaltacaktır.

Paylaş