TANK STARS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 22 Mart 2021
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 2394

Tank Stars
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Playgendary Limited • Playgendary Limited • Playgendary Limited


Tank Stars Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 4 Haziran 2018
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Tanklar parmaklarınızın ucunda. Bir silah seçin, füzeler ile doğru atış açısını bulun ve rakiplerinizi yok edin.
PEGI derecesi +7


Tank Stars Oyun Platformları

Android IOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTank Stars oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Tank stars oyununda temel amaç rakip tanka düzgün nişan almak ve sert bir vuruşla canını azaltarak rakip tankı yok etmektir. Oyunun başlangıcında çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında oyunu bilgisayar ile oynama, arkadaş ile oynama, çevrimiçi oynama ve turnuva seçenekleri bulunmaktadır. Oyuncu bilgisayar ile oynamak istediğinde karşısına oyun tarafından kontrol edilen bir tank çıkmaktadır. Arkadaş ile oynama seçeneği seçildiğinde ise 2 kişilik bir oyun seçilmiş anlamına gelmektedir. Bu seçenekte aynı akıllı cihaz üzerinde oyunun sırasıyla oynanması gerekmektedir.

Oyuna başlarken tanklar seçilmekte ve rakip tank patlayana kadar o tank ile devam edilmesi gerekmektedir. Oyunda rakip tanklar patlatıldıkça altınlar kazanılmaktadır. Kazanılan bu altınlar ile çeşitli donanımlara sahip sınırsız olarak kullanılabilen tanklar alınabilmektedir. Tankların farklı atış özellikleri mevcuttur. Kimi tank alev atabilirken kimi tank ise hızlı bir şekilde mermi atabilmektedir. Tankların mermi gücüde tanka göre değişmektedir. Tanklar modernleştikçe attıkları mermilerde farklılaşmakta ve güçlü hale gelmektedir. Oyunda atış hakları sırası iledir ve herhangi bir süre sınırı bulunmamaktadır. Oyuncu nişan almakta ve hızını ayarlayarak ateş etmektedir. Ateş güçleri farklı miktarlarda zarar vermektedir. Ateşin gücünün yanı sıra doğru nişan almakta rakip tankı yok etmek açısından önemlidir. Tanklarda belirli düzeyde yakıt bulunmaktadır. Bu yakıtlar ile tank ileri geri hareket edebilmekte ve rakip tanka daha uygun şekilde ateş edecek yere konumlanabilmektedir. Oyunda gün gün verilen çeşitli görevler vardır. Bu görevler tamamlandıkça çeşitli miktarda altın ya da çeşitli eşyalar kazanılmaktadır. Aynı zamanda oyunda çevrimiçi olunan günler ne kadar fazla ise o kadar büyük ödül kazanılabilmektedir. Örneğin, ilk gün kazanılan altın miktarı az iken ilerleyen günlerde ise altın kazanma miktarı fazladır. Oyununda kullanılan dil ve yönergeler İngilizce olup Türkçe dâhil farklı bir dil seçeneği bulunmamaktadır. Oyunda istenildiğinde ses açılıp kapatılabilmekte ya da oyunda bulunan müzik sesi ayrı ayrı kapatılıp açılabilmektedir. Oyunda bir diğer unsur ise bildirimlerdir. Oyunda var olan bildirimler istenildiğinde kapatılabilmektedir.

Tank Stars Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Tank stars oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir aksiyon oyunudur. Tank stars oyununda temel amaç rakip tanka düzgün nişan almak ve sert bir vuruşla canını azaltarak rakip tankı yok etmektir. Oyunun başlangıcında çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında oyunu bilgisayar ile oynama, arkadaş ile oynama, çevrimiçi oynama ve turnuva seçenekleri bulunmaktadır. Oyuncu bilgisayar ile oynamak istediğinde karşısına oyun tarafından kontrol edilen bir tank çıkmaktadır. Arkadaş ile oynama seçeneği seçildiğinde ise 2 kişilik bir oyun seçilmiş anlamına gelmektedir. Bu seçenekte aynı akıllı cihaz üzerinde oyunun sırasıyla oynanması gerekmektedir.

Oyuna oyunculara ödüller verilmesi, oyuncuları oyuna bağlayan ve oyuncular için oyunu çekici hale getiren bir unsurdur. Oyuncunun oyun içinde ilerledikçe farklı seviye kilitlerini açabilmeleri ve ilerleme istekleri onları oyunu oynamaya daha da sevk etmektedir.

Tank Stars Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Tank stars oyununun oynanışı itibariyle el-göz koordinasyonunu geliştirme, hızlı tepki verme gibi olumlu yönü bulunmaktadır. Olumsuz olabilecek bir kan ögesi yer almamaktadır. Bunun yanı sıra oyun içi satın alma bulunmaktadır. Oyunda ilerlemek adına çocukların bilinçsiz bir şekilde oyuna para yatırmalarına sebep olabilen bu konu hakkında özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Oyunda oyuncuların başarı elde ettiklerinde kazanılabildikleri ödülleri kullanma isteği oyuncuyu oyuna girmeye ve oyunu oynamaya yönelik teşvik edebilmektedir.

Ayrıca, oyuncuların ileri seviyelere gelebilme istekleri oyuncuları hırslandırıp daha çok oyunu oynamaya itebilmektedir. Oyunun reklamsız versiyonun tercih edilmesi veya oyunun çevrimdışı oynanması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin yollarıdır. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmekte, bu sebeple oyun içi satın alma ile reklamların kaldırılması iyi bir seçenek olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde bulunan oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş