TANK COMBAT: WAR BATTLE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 2 Eylül 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 436

Tank Combat: War Battle

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• XGame Global •XGame Global •XGame Global

Tank Combat: War Battle Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 06 Temmuz 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Tank Combat: War Battle oyununda amaç tank ile diğer düşman tanklarını yok ederek bölümü bitirmeye çalışmaktır.
ESRB E Tüm yaşlar


Super Fashion Star Daily Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTank Combat: War Battle Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Tank Combat: War Battle oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Tank Combat: War Battle oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyundaki amaç bir tank satın alıp diğer düşman tanklar ile savaşarak onları yenip bölümleri bitirmeye çalışmaktır. Oyunda bazı görevler de bulunmaktadır. Bu görevleri tamamlandığı zaman oyuncuya, elmas ve altın ödülleri verilmektedir. Toplanan bu altın ve elmaslar ile oyuncu tank fabrikasından farklı türden tanklar alabilir ya da bulunan tankların güçleri ve seviyeleri arttırıla bilinmektedir. Tank Combat: War Battle oyununda farklı modlarda da oynanabilmekte olup ödüller kazanılmaktadır. Bölümler geçildikçe sıralama ikonuna seçerek dünyada kaçıncı olduğunuz görülebilmektedir.

Tank Combat: War Battle Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E (Tüm yaşlar) için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda göz- el koordinasyonu, strateji ve refleks geliştirme gibi becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında oyun içerisindeki ateşli silahlar, bombalar ve füzelerden çıkan zehirli gaz gösterimini olumsuz içerik olarak tanımlayabiliriz. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması veya oyun içi satın alma ile çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş