SURVİVAL BATTLE 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 22 Mart 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 79

Survival Battle 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• XGame Global •XGame Global •XGame Global


Survival Battle 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 08 Şubat 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Survival Battle 3D oyununda amaç zorlu engellerden geçerek bitişe ulaşmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +7


Survival Battle 3D Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSurvival Battle 3d Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Survival Battle 3d oyununu inceleyecek olursak, tek oyunculudur ve akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon ve beceri oyunudur. Survival Battle 3d oyununu hem çevrim içi hem çevrim dışı olarak oynanabilmektedir. Oyun farklı bölümlerden oluşmaktadır. Oyuncu çeşitli platformlardan yer alan bölümlerde çeşitli görevleri tamamlayarak ilerleyebilmektedir. Bu bölümler birbirinden farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuncu her bölümde farklı stratejiler uygulayarak görevleri tamamlamaktadır. Oyun içerisinde ki çarkıfelek benzeri Spin sayesinde çeşitli kazançlar elde etmektedir. Bu Spin çeşitli hediyeler kazandırmaktadır. Spin yeniden çevirme hakkı ise her 5 dakikada bir yenilenmektedir.

Survival Battle 3d Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI derecelendirme sistemine bakacak olursak oyunun 7 yaş üzeri çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. PEGI 7 etiketine sahip oyunlar; düşük düzeyli çizgi karakterler arası şiddet, sporlar ve küçük çocukları korkutabilecek öğeler içermesi nedeniyle bu kategoride kabul edilmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir.

Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun içerisinde yer alan şiddet ve kan öğeleri ise çocuk için ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimlerine olumsuz katkıda bulunacak etkenler olarak oyun içerisinde karşımıza çıkmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında çevrim içi satın alma bulunmamaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş