STREAMER RUSH OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 25 Şubat 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 195

Streamer Rush

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• MagicLab •MagicLab •MagicLab


Streamer Rush Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 07 Eylül 2021
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Streamer Rush oyununda amaç oyuncu seçtiği karakter ile platform üzerinde nesneleri seçerek influencer olmaya çalışmaktır.
Pegi derecesi +3


Streamer Rush oyunu Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerStreamer Rush Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Streamer Rush oyununda temel amaç bir platform üzerinde ilerlemek ve çeşitli doğru nesneleri toplayarak oyunu bitirmektir. Oyun smülasyon oyunları kategorisinde yer almaktadır. Oyunun konusunda ise popüler ve tanınır biri olmak isteyen bir karakter karşımıza çıkmaktadır. Oyun su üzerine kurulu bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunun başlangıcında oyun, oyuncudan bir seçenek üzerinde hareket etmesini istemektedir. Bu seçenekler arasında bir anime karakteri olma seçeneği ya da fotoğraf sanatçısı olma seçeneği yer almaktadır. Oyuncu her hangi bir karakteri seçtikten sonra ise seçilen karaktere göre hareket edilmesi gerekmektedir. Örneğin bir anime karakteri olma seçeneği ile devam edilecekse platform üzerinde çeşitli yerlerde olan anime ile ilgili nesnelerin toplanması gerekmektedir. Bu sayede gereken nesneler toplanmakta ve oyundaki baştaki yorgun halde duran karakter, neşeli anime karakterine dönmektedir. Oyunda ilerlerken ve oyunun çeşitli yer altın para kazanılmaktadır. Oyunda kazanılan bu paralar ile de bir eve yerleşilmekte ve bu paralar ile ev dizayn edilmektedir. Dizayn edilen ev ilerleyen seviyelerde para ile dizayn edilebileceği gibi reklam izleme seçeneği ile de dizayn edilebilmektedir. Oyunun sonunda ise altın paralar ile dolu bir merdivenden çıkılmaktadır. Oyuncu bu merdivenlerde sağa sola hareket ederek mümkün oldukça fazla para toplamaya çalışmaktadır. Merdivenlerden sonra ise yüksek bir yerden balonlar sayesinde mümkün oldukça ileri gitmeye çalışmaktadır. Burada ise uçarken aynı zamanda yine altın paralar toplayabilmektedir. Ne kadar ileri gidilirse o kadar fazla altın kazanılmaktadır. Oyunun son kısmında seviye geçildiği takdirde ise kazanılan altın miktarı reklam izleme seçeneği sayesinde 2 katı, 4 katı, 8 katı kadar fazla kazanma seçeneği sunmaktadır. Altın kazanmadan sonra oyundaki karakterin takipçi sırası artmaktadır. Bu sayede oyundaki diğer oyuncular ile rekabet artmakta ve daha fazla takipçiye sahip olmak için oyun daha fazla oynanması gerekmektedir.

Streamer Rush oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Oyun su üzerine kurulu bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunun başlangıcında oyun, oyuncudan bir seçenek üzerinde hareket etmesini istemektedir. Bu seçenekler arasında bir anime karakteri olma seçeneği ya da fotoğraf sanatçısı olma seçeneği yer almaktadır. Oyuncu her hangi bir karakteri seçtikten sonra ise seçilen karaktere göre hareket edilmesi gerekmektedir. Oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan reklamlar bulunmaktadır. Oyun esnasında oyuncunun karşısına çıkan bu reklamlar bazen uygunsuz içerikler barındırabilmektedir. Reklamlar izlendikçe oyun içi hediyeler yeniden oynama hakkı ve çeşitli bonuslar kazanılabilmektedir. Bu durum da reklamları daha çekici hale getirmektedir. Ayrıca oyun geçilen seviyelerin sonlarında oyuncuların karşısına takipçi sırasının da çıkması oyundaki diğer oyuncuların geçme isteği ile beraber oyunca gerçirilen sürede artış olabilmektedir.

Streamer Rush oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş grubu çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu derecelendirme kategorisindeki oyunların içerikleri tüm yaş grupları için uygun sayılmaktadır. Fakat oyuna bakıldığı zaman kıyafetsiz karakterin olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el göz koordinasyonu, dikkat olgusu ve konsantrasyon geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Streamer Rush oyunun oyununda oyun içi satın almalar cazip hale getirilmiş ve oyunun birçok yerinde kullanıcının karşısına çıkarılmıştır. Bu konuda özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlardır. Bu reklamları engellemenin yolu oyunun çevrimdışı oynanmasıdır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş