STİCKMAN HİSTORY BATTLE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 25 Ocak 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 440

Stickman History Battle

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Andrey Bojko •Andrey Bojko •Andrey Bojko


Stickman History Battle Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 20 Aralık 2021
Türü/Türleri Strateji oyunları
Konusu/Amacı Stickman History Battle oyununda amaç çöp adam karakterleri ile krallık kurarak farklı medeniyetlerde düşman ile savaşmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +7


Stickman History Battle Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerStickman History Battle Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Stickman History Battle oyununda temel amaç, çöp adam karakterlerinden savaşçı yaparak farklı medeniyetlerde bulunan düşmanlara karşı savaşmaya çalışmaktır. Oyunun başlangıcında oyuncuya karakterlerin nasıl üretildiği, düşmanlar ile nasıl savaşılacağına dair bilgiler vermektedir. Oyunda harita bölümüne gelerek, haritada işaretli olan bölümlere tıklandığı zaman diğer düşmanlar ile savaşarak bulunan bölümü kazanmaya çalışmaktır. Haritada bölümler geçildikçe farklı medeniyetlerde savaş yapılmaktadır. Bölümü bitirdikten sonra hediye olarak oyuncuya anahtar, elmas ve altın vermektedir. Bu anahtarlardan 10 tane biriktirildiği zaman hediye sandığına tıklayıp açarak oradan oyuncuya elmaslar altın ve oyun içerisinde kullanılan özel güçler çıkabilmektedir. Toplanan elmaslar ile menü bölümünden Armory (cephanelik) menüsüne tıklayarak buradan çöp adam askerlerin gücünü ve görünüşünü elmasları kullanarak değiştirilebilmektedir. Toplanan altınlar ile ise dükkan bölümüne girerek oradan oyunun içinde kullanmak üzere bulunan özel güçleri satın alınabilmektedir. Ayrıca oyun menüsünde online (çevrimiçi) oynama bölümü de vardır. Bu bölüme girerek çevrimiçi olan oyuncular ile eşleşerek savaş yapılabilmektedir. Menüde bulunan bir diğer bölüm ise survival (hayatta kalma) bölümüdür. Bu bölümde karşı taraftan gelen düşman karakterleri oyuncunun kalesini yıkana kadar savaşarak, askerler tükenene kadar oyunda kalmaya çalışmaktır. Oyunu kaybettikten sonra ödül olarak altın kazanılabilmektedir. Oyunda her gün giriş yapıldığı zaman reklam izleyerek günlük ödüller alınabilmektedir. Stickman History Battle oyununda ayarlar bölümünden ses ve müzik ayarları yapılabilmektedir. Oyunda dil olarak sadece İngilizce dili kullanılmaktadır.

Stickman History Battle Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Stickman History Battle oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen bir mobil oyundur. Stickman History Battle oyuncu, çöp adam karakterleri ile haritada bulunan bölümleri geçerek savaşları kazanmaya çalışmaktır. Oyun içerisinde çevrimiçi de oynanabilen, başka oyuncular ile de savaşılabilmektedir. Oyunda düşmanla savaşırken çöp adam karakterini yok edildiği zaman karakterden kırmızı renkte bulunan kan gibi görüntüler yer alabilmektedir. Sandıkta ki hediyeleri alabilmek için oyuncuyu video izleterek anahtar almaya yönlendirilebilmektedir. Oyunda oyun içi satın almada bulunmaktadır. Oyuncuyu satın almaya yönlendirerek buradan elmas ve altın gibi satın almalara yönlendirebilmektedir. Oyun seviyeleri kolay başlamakla birlikte ilerleme kaydedildikçe farklılaşmaya ve zorlaşmaya başlamaktadır. Oyunda belirli saniyeler süresince oyuncuların karşısına sürekli reklamlarda çıkabilmektedir.

Stickman History Battle Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu, strateji ve zihin koordinasyonunu sağlamaya yardımcı olması gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun olumsuz olarak karakterlerin şiddet eğilimli olduğu barındırmamakla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun esnasında oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılan reklamlar olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması veya oyun içi satın alma ile oyun içinde çıkan reklamları engellemenin yollarıdır. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındırabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmekte, çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları ve çocuklar için risk taşıyan oyunlar konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan reklam içerikleri ve şiddet ögeleri konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş