STİCKMAN BREAK RAGDOLL BONE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 26 Mayıs 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 97

Stickman Break Ragdoll Bone

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• FALCON GAMES PTE. LTD. •FALCON GAMES PTE. LTD. •FALCON GAMES PTE. LTD.


Stickman Break Ragdoll Bone Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 19 Nisan 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Stickman Break Ragdoll Bone oyununda amaç motor stuntları yaparak farklı ihtiyaçları kırmak ve duvarlara çarpmaya çalışmaktır.
PEGI +12


Stickman Break Ragdoll Bone Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerStickman Break Ragdoll Bone Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Stickman Break Ragdoll Bone oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen smülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Stickman Break Ragdoll Bone oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda 2 farklı karakter bulunmaktadır. Oyuncunun kontrol ettiği karakter ve saldırı halinde olan düşman karakteri olarak 2 karakter bulunmaktadır. Oyuncu gösterge üzerinde bulunan kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil renkler arasında hareket eden ok’u yeşile en yakın yerde durdurmaya çalışmaktadır. Yeşile ne kadar yakınsa saldırgan karaktere o kadar hızlı vurabilmektedir. Oyuncunun bu hızlı vurması ile beraber saldırgan karakter çeşitli yükseklerden aşağıya düşmekte ve testere gibi çeşitli nesnelere çarparak parçalanmaktadır. Ne kadar çok hasar alırsa oyuncu o kadar çok yıldız kazanmaktadır.

Stickman Break Ragdoll Bone Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde şiddet unsurlarının yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş