STİCK IT TO THE STİCKMAN OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 14 Haziran 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 44

Stick It To The Stickman

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• FALCON GAMES PTE. LTD. • FALCON GAMES PTE. LTD. •FALCON GAMES PTE. LTD.


Stick It To The Stickman Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 02 Nisan 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Stick It To The Stickman oyununda amaç işini geri almaya çalışan çöp adam karakteri ile diğer çalışanlar ile kavga ederek mücadele etmeye çalışmaktır.
PEGI +7


Stick It To The Stickman Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerStick It To The Stickman Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Stick It To The Stickman oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Stick It To The Stickman oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç işini geri almaya çalışan çöp adam karakteri ile bir binada bulunan diğer çalışanlar ile kavga ederek mücadele etmeye çalışmaktır. Kavga ederken birden fazla olan dövüş hareketleri ile diğer çalışanların üzerine doğru giderek onları yenmeye çalışmaktır. Çalışanları yendikten sonra asansör veya merdivenlerden çıkarak bir sonraki bölüme geçilmektedir. Bir sonraki bölümlerde oyun zorlaşmakta olup çalışanların sayıları da artmaktadır. Onları yenebilmek için belirli bölümlerde çıkan süper kahraman kıyafetini alarak çöp adam karakterinin gücü artarak yenilmeyi engelleyebilmektedir. Ayrıca alanda bulunan kutuları kırarak buradan nesneler çıkmakta olup, bu nesneleri alarak dövüş yeteneklerinin arasına masanın üzerinde bulunan bardak ve kutuları çalışanlara fırlatılabilmektedir. Binanın en üst katına ulaşıldığında patron çöp adam karakteri ile karşılaşılmaktadır. Onu yenebilmek için sürekli kavga ederek gücünün bitmesini beklemektir.

Stick It To The Stickman Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre +7 yaş için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde yer alan şiddet unsurlarının yer alması ateşli silahların yer alması olumsuz olarak sayılabilecek niteliktedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş