SORT EM ALL- WATER PUZZLE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 7 Temmuz 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 86

Sort Em All -- Water Puzzle

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• BigPanda Studios •BigPanda Studios •BigPanda Studios


Sort Em All -- Water Puzzle Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 28 Şubat 2022
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Sort Em All -- Water Puzzle oyununda amaç tüplerde bulunan renkleri hepsini tek bir renk haline getirmeye çalışmaktır.
ESRB E Herkes


Sort Em All -- Water Puzzle Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSort Em All -- Water Puzzle Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Sort Em All -- Water Puzzle oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Sort Em All -- Water Puzzle oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç tüplerin içerisinde bulunan renkleri tek bir tüpte birleştirebilmek için renkleri ayırmaya çalışmaktır. Renkleri doğru bir şekilde birleştirildikten sonra 2 boş tüp kalacak şekilde bölüm tamamlanmaktadır. Eğer renkler doğru eşleştirilmediği zaman doldurulan renkleri geriye alınabilmekte veya reklam izleyerek yeni bir tüp alınabilmektedir. Bölümleri tamamladıktan sonra oyun sonunda çıkan su damlası 5 defa kazanıldığı zaman hediye olarak arka planda bulunan tema değiştirilebilmektedir.

Sort Em All -- Water Puzzle Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyun ESRB derecelendirme sistemine E Everyone yani her yaştan kişinin oynamasında herhangi bir sakınca olmayan oyun olarak görülmektedir. Oyun içerisinde her hangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş