SNOW RACE! OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 23 Ağustos 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 130

Snow Race!

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• GOODROID,Inc. •GOODROID,Inc. •GOODROID,Inc.


Snow Race! Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 09 Haziran 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Snow Race! Oyununda amaç platform üzerindeki kar toplarını diğer rakiplerden önce toplayarak köprü oluşturup bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmaktır.
ESRB E Herkes


Snow Race! Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSnow Race! Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Snow Race! Oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Snow Race! oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun deniz üzerine kurulu bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunda temel amaç platform üzerinde kartopu küresi oluşturmaktır. Oyuncu platform üzerinde çeşitli bölgelere harekete ederek kar birikintisi oluşturmakta ve bununla platform arası boşlukları doldurarak bir sonraki platforma geçmektedir. Oyunda başarılı olabilmek ve bir sonraki seviyeye geçebilmek için tüm platformları geçmek ve oyunun son kısmında yer alan boşlukları kar birikintisi ile doldurmaktır.

Snow Race! Pop Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Herkes için uygun bir oyun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş