SNİPER SHOOTER: ANTİ CRİME İNCELEMESİ

Tarih: 7 Ocak 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 248

Sniper Shooter:Anti Crime

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Metagame •Metagame •ZeptoLab


Sniper Shooter:Anti Crime Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 22 Aralık 2021
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Sniper Shooter:Anti Crime oyununda oyuncu karakterini seçerek hedeflere nişan alıp ateş etmeye çalışmaktır.
PEGI derecesi +16


Sniper Shooter:Anti Crime Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSniper Shooter: Anti Crime Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Sniper Shooter: Anti Crime oyununda amaç uzun namlulu keskin nişancı silahı ile rakipleri öldürmektir. Oyun oynadıkça oyun parası kazanılmakta ve bu para ile farklı silahlar alınabilmektedir. Oyunun 3 farklı modu bulunmaktadır. Bunlar;

Sniper Contracts: Bu modda giderek zorlaşan bir level sistemi vardır. Belirlenen süre içerisinde belirlenen kişi veya kişileri öldürerek bölüm tamamlanmaktadır. Ne kadar hızlı sürede tamamlanırsa ona göre oyun içi para ödülü kazanılmaktadır. Belirlenen süre içerisinde rakipler öldürülmez ya da rakipler tarafından oyuncu öldürülürse bölüm tamamlanamamaktadır.

Free Mode: Bu modda oyuncunun ölümsüzdür. Belirlenen süre içerisinde ne kadar fazla kişi öldürülürse ona göre oyun içi para kazanılmaktadır.

Survival Mode: Bu modda herhangi bir zaman sınırı yoktur. Oyuncu rakipleri öldürdükçe yeni rakipler gelmektedir. Bu modda amaç hayatta kalmak ve bu süre içerisinde rakipleri öldürmektir. Ne kadar süre hayatta kalınırsa ona göre oyun içi para kazanılmaktadır.

Sniper Shooter: Anti Crime Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Sniper Shooter: Anti Crime oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunudur. Sniper Shooter: Anti Crime oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmekte olup, oyunda süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Oyun uzun namlulu silahlarla farklı platformlarda rakibi öldürmeye dayalıdır. Bu şekilde bölümler tamamlanmakta ve oyuncu oyun içi para kazanabilmektedir. Kazanılan paralar ile farklı silahlar satın alınabilmektedir.

Sniper Shooter: Anti Crime Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 16 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunun olumsuz özelliklerine bakacak olursak ilk olarak şiddet faktörü göze çarpmaktadır. Şiddet oyunda ana temadır ve oyunda kan ögesi gözlemlenmiştir. Bu durum çocukların ve gençlerin psikolojisini olumsuz etkileyebilmektedir. Oyun birçok farklı şekilde tasarlanmış silah bulundurmaktadır. Oyunda sürükleyici bir level sistemi vardır. Buda oyunun bağımlılık yapıcı etkisini artırmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş