SNİPER 3D ASSASSİN OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 14 Haziran 2021
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 2351

Sniper 3D Assassin
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Fun Games For Free • Fun Games For Free • Fun Games For Free


Sniper 3D Assassin Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 13 Kasım 2014
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Dürbünlü tüfeğini al, nişanla ve düşmanlarını vurmaya başla.
PEGI derecesi +18


Sniper 3D Assassin Oyun Platformları

Android IOS Microsoft Steam Mac


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSniper 3D Assasin Ücresiz Silah Oyunları Savaş Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Sniper 3D Assasin Ücresiz Silah Oyunları Savaş oyununda oyuncu elinde bulunan keskin nişancı silahı ile oyunun belirlediği çeşitli hedeflere ateş etmektedir. Oyuncunun hedefi oyunun sağ üst ekranında belirtilmekte ayrıca kırmızı bir ok ile gösterilmektedir. Oyuncu nişan alırken oyun ekranının sol tarafında bulunan zoom yapma ayarı ile doğru ayarı yapıp ateş etmektedir. Oyunda bölümler gibi görevler bulunmaktadır. Oyuncu oyun tarafından verilen görevleri sırası ile tamamlamaktadır. Bu görevleri tamamladığı takdirde ise çeşitli silahlar alabilmektedir. Oyunun başlangıcında yer alan silah ise oyunda geçici süreyle verilmiş bir silahtır. Daha sonra oyuncu ilerleyen bölümlerde başarılı görevler sayesinde kazandığı çeşitli miktardaki paralar ile kendi silahı ile görevleri tamamlamaya çalışacaktır. Oyunda kazanılan altınlar ile silahın seviyesi yükseltilebilmektedir. Oyunda verilen görevler sırasında öldürülmek istenen kişinin kısa hikâyesi anlatılmaktadır. Bu hikâye oyuncuyu bilgilendirici niteliktedir. Oyunda oyuncunun çeşitli seviyeleri vardır ve bu seviyeler görevleri tamamlayarak geçilebilmektedir. Seviyeler geçildiği takdirse ise çeşitli miktarlarda ödüller kazanılmaktadır. Oyunda oyuncu istediği takdirde karaktere isim verebilmekte ve daha sonra istediği takdirde bu ismi değiştirebilmektedir. Oyundaki karaktere isim verilmediği takdirde ise misafir olarak adlandırılmaktadır. Oyunun çeşitli görevlerinde hedef direk karşımıza çıkarken, bazı görevlerde ise hedefin resmi gösterilmekte ve alanda bu hedefi bularak ateş etmemiz istenmektedir. Oyunda bir diğer unsur ise hedefi yaklaştırma ve sabit bir şekilde odaklana bilmektir. Oyunun ilerleyen seviyelerde çeşitli silahlar alınarak daha isabetli atışlar yapılabilmektedir.

Sniper 3D Assassin Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Sniper 3D Assassin oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunudur. Oyunda amaç, oyunda verilen görevleri yerine getirmek ve hedef gösterilen kişilere ateş ederek öldürmeye çalışmaktır. Oyuncuya verilen görevlere göre oyuncu ateş açtığında karşı taraftaki kişilerde karşı ateş açabilmektedir. Oyunda görev yerine getirilemediği ve oyuncunun vurulması durumunda oyuna baştan başlanması gerekmekte ve enerji miktarı düşmektedir. Oyunda verilen görevlerde başarılı olunduğu takdirde oyuncu bölüm sonunda altın kazanmakta, seviye atladığında ise elmas kazanmaktadır. Verilen görevlerde oyuncu hedefi kafadan isabet ettirerek vurduğunda ise ekstradan altın elde etmektedir. Ayrıca, oyunda görevler yapıldıkça başarılar bölümünde elde edilen çeşitli rozetler bulunmaktadır. Oyunda her bölümde bir enerji harcanmaktadır. Bunların yanı sıra oyunda oyun içi satın alma ve reklam gösterimi bulunmaktadır. Oyun içi satın alma yoluyla kaybedilen enerji, elmas ve altın satın alınabilmekte, özel premium silahlara erişilebilmektedir. Reklam izleme yolu kullanılarak da oyuncunun kaybettiği enerji miktarı ve elmas kazanımı artırılabilmektedir.
. Ayrıca, oyunda pop-up reklamlar da yer almakta ve oyun devam ederken gösterilmektedir.

Sniper 3D Assassin Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 18 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Her ebeveynin çocuğunun kişisel özelliklerini de gözeterek, oyunun önceden içerik kontrolünü sağlayarak karar vermeleri çocuklarını etkileyebilecek olan içeriklerden korunmalarını sağlayacaktır.

Sniper 3D Assassin oyunu içinde şiddet ve kan ögesi barındırmaktadır. Oyunun el-göz koordinasyonu ve strateji geliştirici yönü bulunmaktadır. Oyunun olumsuz yönlerine bakacak olursak, içerisinde şiddet ve kan ögesi barındırması oyunu oynayabilecek olan bazı çocukların şiddete karşı duyarsızlaşmalarına ve psikolojilerinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilmektedir. Ayrıca, şiddet içerikli oyunlar çocuklarda şiddete eğilimi arttırabilmektedir. Oyunda verilen görevlerin hepsi şiddet içerikli olmakla birlikte, ateş edilerek vurulan hedef kişiler yaralandığında veya öldüğünde ortaya çıkan kan ögesi gerçekçi olmakla beraber dramatik sayılabilmektedir. Belirgin bir şekilde görülen kan ögeleri rahatsız edici olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmekte, ebeveynlerin oyunların içerisinde yer alan olumsuz içeriklere karşı dikkat etmeleri, çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran oyunları oynamalarına müsaade etmemeleri ve oyunların önceden kontrolünü sağlamaları gerekmektedir. Bunların yanı sıra ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş