SLING DRIFT İNCELEMESİ

Tarih: 26 Eylül 2018
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI
Grafikler:
Okunma: 2799

Sling Drift

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Tastypill LLC • Ruby Games • Tastypill LLC ve Ruby Games


Sling Drift Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz – Oyun İçi Satın Alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 27 Temmuz 2018
Türü/Türleri Arcade
Konusu/Amacı Arabanızla sonsuz parkurları olan yarış pistinde drift yaparak gidebildiğiniz en uzak mesafeye gitmeye çalışıyorsunuz.
PEGI derecesi 3+


Sling Drift Oyunu Platformları

Android iOSOyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek Linkler
Sling Drift Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Sling drift oyunu ile doksan dereceli virajları kaza yapmadan dönmeye çalışıyoruz. Bunun için köşelere yada virajlara geldiğimizde ekrana tıklıyoruz. Arabadan köşede bulunan kırmızı renkteki direğe halat atılıyor. Bu halat arabayı virajda kendine doğru çekiyor ve dönmesini sağlıyor. Ekrana ne kadar uzun süre tıklanırsa halatın arabayı çekmesi o kadar uzun sürüyor. Önemli olan halatın arabayı ne kadar süre çekeceğini ayarlamak. Bu durumu ayarlayamayıp arabayı fazla döndürürsek ya da halatı erken bırakırsak araba yoldan çıkıp kenar bariyerlere çarpıyor ve puan kaybetmeye sebep oluyor.
Bununla birlikte başarılı döndüğümüz her virajda puan kazanıyoruz. Yani kaç viraj dönülürse o kadar puan kazanılıyor. Kaza yapmadan sling drift oynamamız gerekiyor. Çünkü bir defa bile bir yere çarparsak yanıyoruz ve oyuna yeniden başlamamız gerekiyor. Her virajı kazasız bir şekilde geçip bir önceki rekorunu kırarak sling drift oyununu oynamaya devam edebiliyoruz.


Sling Drift Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.
Sling Drift oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir oyundur. Sling Drift çevrimiçi ve çevrimdışı oynanabilen araba yarış oyunudur. Oyunun amacı, çok virajlı hazırlanan yollarda arabayı sağa sola çarpmadan drift yaptırmaktır. Oyun basit gibi görünse de dönüş yerlerinde gereken tepki ve zamanlamayı ayarlamak oyunu zorlaştırmaktadır. Sling Drift’da oyun içi satın alma seçeneği bulunmaktadır. Oyunda oyun içi satın alma ile elmas kazanılmakta ve bu elmaslar oyuncunun yeni arabalar alabilmesi için kullanılmaktadır. Sling Drift oyununda, oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan reklamlar bulunmaktadır. Bu reklamlar sayesinde oyun içi mücevher kazanılabilmekte ve kaybedilen oyuna devam edilebilmektedir. Bu durum da reklamları daha çekici hale getirmektedir. Aynı zamanda, oyun içi satın alma ile oyunun reklamsız versiyonu satın alınabilmektedir.


Sling Drift Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.
Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el göz koordinasyonu, dikkat olgusu ve konsantrasyon geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Sling Drift oyunu kolay gibi görünmesine rağmen dönüşlerde yanma olasılığının fazla olması oyuncuyu hırslandırmaktadır. Bu durum da oyunun bağımlılık yapıcı etkisini artırmaktadır. Bu duruma ek olarak, oyun içerisinde yeni araba almak için gerekli olan mücevheri oyun içi satın alma ile elde edebilme durumu çocuğu oyun içi satın almaya yönlendirebilmektedir. Bu konuda özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir.
Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri minimize edecektir.

Paylaş