SLAP KINGS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 12 Mayıs 2020
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 4499

Slap Kings
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Lion studios • Lion studios • Lion studios


Slap Kings Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 27 Şubat 2020
Türü/Türleri Aksiyon oyunları
Konusu/Amacı Rakibe sert tokat atarak elemeye çalışılmaktadır.
PEGI derecesi 12+


Slap Kings Oyunu Oyunu Platformları

Android iOS


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSlap Kings Oyununun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Oyunda amaç, tokat yarışmasında rakipten daha sert tokat atmak ve rakibi elemektir. Oyun içerisinde rakipler elendikçe oyuncunun karşısına yeni rakipler çıkmaktadır. Slap Kings oyununun başlangıcında oyuncuya ve rakibine çeşitli sağlık seviyeleri vermektedir. Verilen bu sağlık seviyeleri en çabuk biten oyunu kaybetmektedir. Oyunda tokat atma sırasında farklı renkte bir gösterge vardır. Gösterge üzerinde de sağa sola giden bir yer belirleme işaretçisi vardır. Bu göstergede ki yeşil noktaya yaklaşıldıkça sert vurulmakta ve rakibin sağlık seviyesi azaltılmaktadır. Oyun içerisinde çeşitli ringlerde, ülkelerde ve seviyelerde bölümler vardır. Bölümler geçildikçe oyuncunun karşısına çıkan rakibin sağlık seviyesi ve güç seviyesi artmaktadır. Bu sebeple oyuncu, oyundaki karakterin sağlık ve güç seviyesini artırması gerekmektedir. Ancak bu şekilde bölümler geçilebilmektedir. Oyunda rakipler yenildikçe para kazanılmakta bu sayede kazanılan paralarla sağlık ve güçlü vurma özellikleri kazanılmaktadır. Oyunda her 4 rakipten sonra bonus bölümü çıkmaktadır. Bonus bölümünde iste çeşitli eşyalara tokat atılıp hızlı şekilde parçalanması gerekmektedir. Oyunun bonus bölümündeki eşyalar tokatlanarak parçalandıktan sonra kıyafet ve vuruş türü gibi çeşitli hediyeler vermektedir. Oyunda bir diğer unsur ise meydan okumaktır. Oyun içerisindeki meydan okuma bölümüne girildiğinde çevrimiçi olarak oyunu oynayan herhangi bir oyuncu ile karşılıklı olarak oynanabilmektedir.

Slap Kings Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Slap Kings oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon türünde bir tokat oyunudur. Oyunun amacı, rakibe tokat atılarak sağlık seviyesinin düşürülmeye çalışılması ve bu yolla oyunun kazanılmaya çalışılmasıdır. Karşı rakibe tokat atılırken daha sert bir vuruş gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Daha kuvvetli tokat için de rakibin kafasının üzerinde bulunan gösterge üzerindeki işaretin üzerinde daha büyük sayılar yazan yeşil renklere denk getirilmesi ve vuruşun öyle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İki oyuncudan hangisinin sağlık seviyesi daha hızlı düşerse o oyuncu oyunu kaybetmektedir. Oyunun meydan okuma bölümünde çevrimiçi farklı oyuncularla oyuna başlamadan önce, oyuncular eğer isterlerse video izleyerek ekstra sağlık veya güç kazanıp oyuna girebilmektedir. Ekstra sağlık ve güç, oyunu kazanmak için oyuncuların işini kolaylaştırmaktadır.

Oyunda süre kısıtlaması bulunmamakla birlikte, seviye atladıkça oyun karakteri için farklı kıyafetler alınabilmektedir. Bunların yanı sıra oyunda kazanılan altınlarla veya reklam izleme yoluyla sağlık ve güç kazanılabilmektedir. Oyuncuların gönüllü olarak reklam izlemelerinin dışında oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılan reklamlar yer almaktadır.

Slap Kings Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun sadece çeşitli yöntemlerle tokat atılarak kazanılmaya çalışılması, şiddet öğeleri içermesi küçük yaştaki çocuklar için korkutucu olabilmekte ve bu durumdan olumsuz etkilenmelerine neden olabilmektedir. Küçük yaştaki çocuklar için olumsuz örnek oluşturabilmesi ve şiddete eğilimi göstermeleri ihtimalinin olması sebebiyle Slap Kings oyununu oynamaları tavsiye edilmemektedir. Ayrıca, oyun içinde güçlendirme kazanabilmek için reklamların izlenmesi ya da oyunda sık sık oyuncuların karşısına çıkarılan reklamlar konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Reklamlarda müstehcen ve kumara teşvik gibi çocukları olumsuz etkileyebilecek içerikler çıkabilmektedir. Bu konuda ebeveynlerin kontrol sağlamaları gerekmektedir. Reklamları engellemenin kesin bir yolu ise oyun içi satın alma ile reklamların kaldırılmasıdır. Her ebeveynin çocuğunun kişisel özelliklerini de gözeterek, oyunun önceden içerik kontrolünü sağlayarak bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri hem oyunda karşılaşılabilecek olası riskleri azaltacaktır.

Paylaş