SKİ SAFARİ OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 17 Temmuz 2019
Yazar: Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN
Grafikler:
Okunma: 1680

Ski Safari Oyunu İncelemesi

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•Defiant Development • Defiant Development • Defiant Development


Ski Safari Oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretli/ Oyun içi satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 12 Ekim 2012
Türü/Türleri ilerlemeli
Konusu/Amacı  Karla kaplı dağlardan kayan karakterinizin arkasından gelen çığdan kaçarak, önüne gelen engellere çarpmadan ilerlemesini sağlamaya çalışıyorsunuz.
PEGI derecesi +3


Ski Safari Oyunu Platformları

iOS AndroidOyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSki Safari Oyununun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Ski Safari oyununda dağların üstünde kayak yapan karakter, yaklaşan çığdan kaçmakta bir taraftan da karşısına çıkan farklı engellerden zıplayarak ilerlemeye çalışmaktadır. Ski Safari oyunu sonsuz süreli bir oyundur. Oyunda amaç en uzak noktaya ilerleyerek en fazla skoru yapabilmektir. Oyunda oyuncu karşısına çıkan engellerden zıplayarak kurtulmaya çalışmaktadır. Puan kazanmak ve yüksek skor yapabilmek için kayak yapılırken oyuncunun karşısına çıkan coinleri toplaması ve yüksek atlayışlar yapması gerekmektedir. Ayrıca oyuncu, kayak alanından geçen penguenleri, kurtları hatta yeti denen yaratıkların yakalanması durumunda onları sürüp bir süreliğine hız ve avantaj kazanılabilmektedir.

Ski Safari Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.
Ski Safari oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretli olarak indirilebilen mobil bir oyundur. Oyun hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç, oyuncunun karşısına çıkan engellerden düşmeden ve kar toplarına saplanmadan daha ileriye kayabilmesidir. Engellerin üzerinden kızakla zıplanmaktadır. Ayrıca kayak alanından geçen penguenlerin, kurtların yakalanması durumunda onları sürüp hız ve avantaj kazanılabilmektedir. Oyunda aynı zamanda oyun içi satın alma bulunmaktadır. Oyunda yer alan oyun içi satın almalar ile karakterin kıyafetleri, araç gereçleri geliştirilebilmektedir.

Ski Safari Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.
Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun olumsuz herhangi bir içerik barındırmamakla birlikte, farklı ve değişik karakter yaratabilmek, araç-gereç geliştirebilmek çocukları oyun içi satın almaya yönlendirebilmektedir. Oyun içinde yer alan satın almalar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir.
Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri oyunlardan gelebilecek riskleri azaltacak, sağlanacak faydayı ise artıracaktır.

Paylaş