SAVE THE GRANDMOTHER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 27 Haziran 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 60

Save the grandmother

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• MondayOFF •MondayOFF •MondayOFF


Save the grandmother Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 23 Mart 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Save the grandmother oyununda amaç büyükanne ile karlar üzerindeki engelleri aşarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmaktır.
ESRB E Herkes


Save the grandmother Platformları

Android IOS PC

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSave The Grandmother Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Save The Grandmother oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen basit oyun kategorisinde bir oyunudur. Save The Grandmother oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç belirlenen rotada ilerleyen yaşlı kadın figürünü koruyarak rotayı tamamlamasını sağlamaktır. Bu esnada mevcut bulunan boks eldiveni figürü ile gelen diğer engelleri uzaklaştırmaya çalışılarak bölüm tamamlanmaktadır.

Save The Grandmother Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle el göz koordinasyonu geliştirmek gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunun olumsuz yönüne bakıldığında oyunda ana tema şiddettir. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda çevrim içi satın alma seçeneği bulunmaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş