SAVE THE DOGE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 24 Ağustos 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 181

Save the Doge

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• MIRACLE GAME INC. •MIRACLE GAME INC. •MIRACLE GAME INC.


Save the Doge Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 12 Temmuz 2022
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Save the Doge Oyununda amaç karakterin üzerine çizgi çekerek arılardan korumaya çalışmaktır.
ESRB E Herkes


Save the Doge Platformları

Android IOS Microsoft PC

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSave the Doge Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Save the Doge oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Save the Doge oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç oyunda yer alan köpek karakterini çeşitli tehlikelerden korumaktır. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Başarılı olabilmek için oyunda yer alan köpek karakteri bir çerçeve içine alınmakta ve oyunda yer alan tehlikelerden korunmaktadır. Oyun içerisinde süre sınırı bulunmaktadır.

Save the Doge Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E herkes için uygun bir oyun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş