RUNNER COASTER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 6 Temmuz 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 73

Runner Coaster

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Dual Cat •Dual Cat •Dual Cat


Runner Coaster Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 20 Mayıs 2022
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Runner Coaster oyununda amaç raylar üzerindeki engelleri aşarak yolcu toplamaya çalışmaktır.
PEGI +12


Runner Coaster Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerRunner Coaster Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Runner Coaster oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, arcade oyun kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyuncular hız treni ile engellerden kaçarak, karşılarına çıkan yolcu ve paraları toplamaktır. Engellere çarpıldığında toplanan yolcular kaybedilmekte böylece bölüm sonunda kazanılacak oyun parası miktarı azalmaktadır. Bölümlerde ilerledikçe tren hızı ve karşılaşılan engel miktarı artmaktadır. Oyuncular oyun içi satın alma ve bölüm sonlarında reklam izleyerek ekstra oyun parası kazanabilmektedir.

Runner Coaster Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir. Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş