ROPE ARROW OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 17 Haziran 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 43

Rope Arrow

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Upperpik Games • Upperpik Games •Upperpik Games


Rope Arrow Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 28 Nisan 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Rope Arrow oyununda amaç gelen düşmana karşı okları fırlatarak düşmanı yok etmeye çalışmaktır.
PEGI +3


Rope Arrow Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerRope Arrow Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Rope Arrow oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Rope Arrow oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda bir platform üzerinde belirli bir rota üzerinde hareket eden çeşitli renkteki karakterleri ok sağa sola hareket ettirmek suretiyle vurmaktır. Vurulan karakterler çekilerek toplanmakta ve para kazanılmaktadır. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Mevcut seviyedeki bütün karakterler ok ile vurulduğunda ise başarılı olunmaktadır. Bazı karakterler normalden daha büyük olmaktadır. Böyle durumlarda büyük karaktere 2 kez atış yaparak vurmak gerekmektedir.

Rope Arrow Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz olarak sayılabilecek öğelere rastlanamamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş