ROLLANCE : MACERA TOPLARI OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 18 Kasım 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 145

Rollance : Macera Topları

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•CASUAL AZUR GAMES •CASUAL AZUR GAMES •CASUAL AZUR GAMES

Rollance : Macera Topları Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 15 Ağustos 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Rollance : Macera Topları oyununda temel amaç bu platform üzerinde suya düşürmeden sandala topu koyabilmektir.
ESRB T +13 yaş


Rollance : Macera Topları Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerRollance: Macera Topları Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Rollance: Macera Topları oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Rollance: Macera Topları oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun deniz üzerine kurulu bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunda temel amaç bu platform üzerinde suya düşürmeden sandala topu koyabilmektir. Oyuncu, oyunda yer alan topu sağa, sola ve ileri hareket ettirmektedir. Oyuncunun karşısına çıkan çeşitli engelleri de aşması gerekmektedir. Aksi takdirde suya düşüp başarısız sayılmaktadır. Oyuncu, oyunu başarı ile tamamladığı takdirde ise çeşitli miktarlarda altın kazanmaktadır. Kazanılan altınlar sayesinde çeşitli görüntülere sahip toplar satın alınmaktadır.

Rollance: Macera Topları Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre T +13 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş