RETRO BATTLE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 8 Haziran 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 45

Retro Battle

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Yso Corp • Yso Corp •Yso Corp


Retro Battle Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 12 Nisan 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Retro Battle oyununda amaç taşınabilir oyun konsolu ile sokakta bulunan oyunculara karşı meydan okumaya çalışmaktır.
ESRB E Tüm yaşlar


Retro Battle Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerRetro Battle Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Retro Battle oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen Gündelik oyunlar kategorisinde yer alan bir oyundur. Retro Battle oyunu sadece çevrimiçi oynanabilmektedir. Oyunda amaç taşınabilir oyun konsolu ile sokakta bulunan oyuncuların yanına giderek farklı oyun türlerinin olduğu bir oyun seçilmektedir. Bu seçilen oyun ile karşı oyuncu ile yarışarak, oyunu kazanmaya çalışmaktır. Oyunu kazandıktan sonra ödül olarak şeker verilmektedir. Bu şekerleri belirli bir miktar topladıktan sonra sokakta bulunan dükkan bölümüne giderek buradan farklı oyunları şeker ile satın alınabilmektedir. Ayrıca sokakta istenilen karaktere meydan okunabilir ve bazen oyuncunun karşısına sokakta şeker ve oyun kasetleri çıkabilmektedir.

Retro Battle Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E (Tüm yaşlar) için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyun içi satın alma ile çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş