RESCUE JERRY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 18 Mayıs 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 109

Rescue Jerry

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• brhappyfull •brhappyfull •brhappyfull


Rescue Jerry Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 21 Şubat 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Rescue Jerry oyununda amaç fareyi tehlikelerden koruyarak peynire ulaştırmaya çalışmaktır.
PEGI +7


Rescue Jerry Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerRescue Jerry Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Rescue Jerry oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen basit oyun kategorisine giren bir oyunudur. Rescue Jerry oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç ipleri keserek farenin engellere takılmadan peynire ulaşmasını sağlamaya çalışmaktır. Her bölüm tamamlandığında oyun içi para kazanılmaktadır. 3 bölüm tamamlandığında oyunda sahne denilen bölüm tamamlanmakta ve yine oyun içi para kazanılmaktadır. Aynı zamanda reklam izleyerek de kazanılan oyun içi para miktarı artırılabilmektedir. Kazanılan oyun içi paralardan bir miktar kullanılarak direk bölüm geçilebilmektedir.

Rescue Jerry Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, el-göz koordinasyonu sağlama, zekâ ve strateji geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda şiddet ve kan faktörü içermek, küçük çocuklar için uygun olmayan bazı görseller bulundurmak, oyun içi para kazanmak için oyuncunun izlemesi gereken reklamlar gibi olumsuz yönleri bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş