RAGDOLL NİNJA: SUİKASTÇİ OYUNU OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 14 Şubat 2022
Yazar: Mehmet Ali Küçük
Grafikler:
Okunma: 204

Ragdoll Ninja: suikastçı oyunu

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Freeplay Inc •Freeplay Inc •Freeplay Inc


Ragdoll Ninja: suikastçı oyunu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 22 Ekim 2021
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Ragdoll Ninja: suikastçı oyununda çmp adam Ninjaları ile oyuncunun karşısına çıkan düşmanları yok etmeye çalışmaktır.
ESRB derecesi +10


Ragdoll Ninja: suikastçı oyunu Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerRagdoll Ninja Suikastçi Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Ragdoll Ninja Suikastçi oyunu mağazalarda " Arcade " kategorisinde bulunan IOS ve GooglePlay Store platformlarından erişilebilen klasik bir hypercasual arcade oyundur. Oyunun temel amacı, Ana karakterimiz bir süper kahraman olup elindeki kılıç ile o leveldeki düşmanları engellere takılmadan, ana karakterin canı bitmeden yenmektir. Oyunu açtığımızda ana menüde birden fazla yönlendirme butonları gelmektedir. Alt tarafta karakterin sağlık, saldırı ve kazanılan altını artırmaya yönelik özelliklerini geliştirmek için gelişim butonları bulunmaktadır. Sol ve sağ tarafta sırası ile Base, shop yani oyun içi satın alma ve ana sayfa butoları bulunmakta. Üst kısımda ise bulunduğunuz leveli ve sahip olduğunuz oyun içi ödülleri gösteren kısım bulunmakta. Aynı şekilde sol üst kısımda oyun ayarlarını değiştirebileceğiniz dişli ikonu bulunmaktadır. Oyun basit tut sürükle mantığı ile oynanmaktadır. Bu esnada kılıcınızın çarptığı tüm düşmanlar zarar görmektedir. Zarar gören düşmanlardan kan çıkmaktadır. Çeşitli engellere sahip bölümlerde ana karakterde zarar görmektedir. Bölümleri tamamladıktan sonra o bölümdeki performansa göre oyun sonu ödüller verilmektedir. Ana karakterin ve kılıcın kozmetiğini yani görünüşünü oyun içi elde edilen paralar ile değiştirmek mümkündür.

Ragdoll Ninja Suikastçi Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Ragdoll Ninja Suikastçi inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir oyundur. Ragdoll Ninja Suikastçi çevrim dışı da oynanabilmektedir. Ragdoll Ninja Suikastçi bir arcade oyunudur. Oyunda reklam bulunmaktadır. Ayrıca oyun içi satın alma mevcut değildir. Oyun süresiz oynanabilmekte böylece oyun içi para, birtakım envanterler ve puan kazanılmaktadır. Ayrıca oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan reklamlar bulunmaktadır. Oyun esnasında oyuncunun karşısına çıkan bu reklamlar bazen uygunsuz içerikler barındırabilmektedir. Reklamlar izlendikçe oyun içi bonuslar kazanılabilmektedir. Bu durum çocuklar için reklamları daha sık kullanma gibi durumlar yaratmaktadır.

Ragdoll Ninja Suikastçi Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre 13 yaş üstü için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Ragdoll Ninja Suikastçi oyunun olumsuz yönlerine bakacak olursak, oyun içerisinde puan kazanıp profil hesaınızıya yükseltmek oyuncunun daha fazla hırs yapmasına sebebiyet vermekle beraber oyunun bağımlılık yapıcı etkisini artırmaktadır. Bu duruma ek olarak, oyun içerisinde kazanılan geliştirmelerin ilgi çekici olması yeni kazanılacak envanterler konusunda merak uyandırmasına sebebiyet vermektedir. Böylece çocuk oyuna daha bağımlı hale gelebilmektedir. Diğer bir durum ise oyun içi satın almalardır. Ragdoll Ninja Suikastçi oyununda oyun içi satın alma yoktur. Ayrıca oyun içi satın alımlar diğer oyunlarda cazip hale getirilmiş ve oyunun birçok yerinde kullanıcının karşısına çıkarılmıştır. Bu konuda özellikle ebeveynlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlardır. Bu reklamları engellemenin yolu oyunun çevrim dışı oynanmasıdır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş