RACİNG MASTER - CAR RACE 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 22 Ağustos 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 128

Racing Master - Car Race 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Botanica Game •Botanica Game •Botanica Game


Racing Master - Car Race 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 28 Temmuz 2022
Türü/Türleri Yarış
Konusu/Amacı Racing Master - Car Race 3D amaç birden fazla araba ile yarışarak platform üzerindeki engellere çarpmadan bitiş çizgisine varmaya çalışmaktır.
ESRB E Herkes


Racing Master - Car Race 3D Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerRacing Master - Car Race 3D Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Racing Master - Car Race 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen yarış oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Racing Master - Car Race 3D oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç birden fazla araba ile yarışarak platform üzerindeki engellere çarpmadan bitiş çizgisine varmaya çalışmaktır. Yarışları bitirdikten sonra sıralamaya göre para ödülü verilmektedir. Bu para ödüllerini biriktirerek ya da ilk 3 içerisinde derece yaparak çıkan kutulardan farklı araba modelleri veya tekerlekler alınabilmektedir. Ayrıca seçilen arabaların hız ve gücünü arttırabilmek için para ile seviyeleri arttırabilmektedir.

Racing Master - Car Race 3D Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E (Hekes) için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, el-göz koordinasyonu sağlama gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda oyun içi para, ödül vb. kazanmak için oyuncunun izlemesi gereken reklamlar, küçük çocuklar için uygun olmayan bazı görseller bulundurmak gibi olumsuz yönleri bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması veya oyun içi satın alma ile oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş