android ios

PULL HİM OUT OYUN İNCELEMESİ

Yazar(lar): Psikolog Gülşah AKSAKALLI - Yasin YOĞUN | 23 February 2021, Tuesday 11:28 | 263 görüntüleme

Pull Him Out
Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Zynga • Zynga • Zynga


Pull Him Out Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 10 Haziran 2020
Türü/Türleri Bulmaca
Konusu/Amacı Hazine yolculuğuna başlayan avcının önündeki bulmacalar onu hapseder. Yapmanız gereken, çubuğu doğru sırayla çizmek, böylece avcı gizli hazineyi güvenli bir şekilde uzaklaştırabilir.
PEGI derecesi +16


Pull Him Out Oyun Platformları

Android IOS Microsoft


Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerPull Him Out Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Pull Him Out oyununda temel amaç karakterimizi tehlikeli engellerden kurtararak hedefe ulaştırmaktır. Oyunda çeşitli oyuklar bulunmakta ve bu oyuklarda lav, mumya, hazine, su gibi çeşitli materyaller ve bu materyalleri tutan çeşitli çubuklar bulunmaktadır. Oyunda önemli olan bu çubukları doğru sıralamayla çekmektir.

Oyunun başlangıcında karşımıza içinde harita olan bir sandık çıkmaktadır. Hazine avcısı olan karakterimiz bu harita üzerinde ilerleyip çeşitli engelleri aşarak hazineleri bulmaya çalışmaktadır. Başlangıçta karakterimiz bir mağaraya girmektedir ve oyun basit yönergelerle karakterimizin nasıl hazineye ulaşması gerektiği ile ilgili bilgiler vermektedir. Oyunda 16 farklı bölüm ve bu bölümlerin içerisinde de 6 farklı seviye bulunmaktadır. Bu bölümler ve seviyeler kilitli halde olup oyuncu bir bölümdeki seviyeleri tamamlamadan kilit açılmamakta ve diğer bölüme geçememektedir. Kilitler açıldığında ise oyuncu farklı bölümleri istediği şekilde ve istediği bölümden başlayarak oynayabilmektedir.

Oyunun ilk seviyeleri basit ve anlaşılırken ilerleyen seviyelerde zor ve karmaşık bölümler karşımıza çıkmaktadır. Seviyelerin sonlarında çeşitli miktarda altın kazanılmaktadır. Kazanılan altınlar ile karakterimize çeşitli kıyafetler alınabilmektedir. Kıyafetler arkeolojik kazılar yapılırken giyilecek kıyafetler olduğu gibi çeşitli aktivitelere yönelik kıyafetlerde karşımıza çıkmaktadır. Bu kıyafetler; kont kıyafeti, korsan kıyafeti, kral kıyafeti, gezgin kıyafeti vb kıyafetlerden oluşmaktadır. Oyunda çeşitli karakter kıyafetleri ve reklamsız izleme seçeneği ise mevcut olup ücretli olarak satın alınabilmektedir. Oyunun ana sayfasında bulunan müze bölümüne girildiğinde ise ağaçların, yolun ve tarihi eserlerin olduğu bir bölüm karşımıza çıkmaktadır. Oyundaki bu bölümde oyuncu çeşitli tarihi eserleri ve dekorasyon malzemelerini oyunda kazandığı altınlar ile satın almakta ve düzenlemektedir. Oyuna sosyal medya platformları ile giriş yapılabilmektedir. Böylece farklı cihazlardan girildiğinde de kalınan bölümden devam edilebilmektedir. Oyunda Türkçe dahil olmak üzere farklı bir dil seçeneği mevcut olmayıp tüm yönergeler ve kelimeler İngilizcedir. Oyunda istenildiğinde müzik sesi açılıp kapatılabilmekte, istenildiğinde ise bildirimler titreşime alınabilmektedir.

Pull Him Out Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Pull Him Out oyunu ücretsiz olarak indirilebilen bulmaca türünde mobil bir oyundur. Pull Him Out oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmekte olup, oyunda süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Oyunda amaç, karakteri haritada ilerletmek ve karşısına çıkan tehlikelerden onu kurtarmaya çalışmaktır. Oyunda ilerlendikçe oyuncuların karşısına ipucu seçenekleri çıkmakta ve bu ipuçları ilerlemeyi kolaylaştırmaktadır. Oyun seviyeleri başta kolayken ilerledikçe zorlaşmaktadır. Bazı bölümlerin kilitleri seviyeler tamamlandıkça açılmakta ve bu şekilde diğer bölümlere geçilebilmektedir. Seviyeler tamamlandıkça altın kazanılmaktadır. Kazanılan altınlarla oyundaki karakter için çeşitli kıyafetler alınabilmektedir. Kıyafetler çeşitlilik göstermekte çeşitli aktiviteler için ayrı ayrı kıyafetler bulunmaktadır.
Ayrıca oyunda reklam gösterimi ve oyun içi satın alma bulunmaktadır. Oyun çevrimdışı oynansa da oyuncuların karşısına reklamlar çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra, bölümlerde ilerlemeyi kolaylaştıran ipuçları video izlenerek kullanılabilmektedir. Ayrıca bölüm sonlarında kazanılan altınların miktarı ve kıyafetler, dekorasyon malzemeleri reklam izlenerek kazanılabilmekte ve çoğaltılabilmektedir.

Oyunun reklamsız seçeneği oyun içi satın alma kullanılarak satın alınabilmektedir.

Pull Him Out Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 16 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu ve zihin koordinasyonunu sağlamaya yardımcı olması gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun içerisinde bazı sahnelerde zombiler yer almakta bu görüntüler küçük yaştaki çocuklar için korkutucu olabilmektedir. Çocukların yaşları ve kişilik özellikleri de göz önünde bulundurularak oyunun önceden kontrolünün yapılması önem taşımaktadır. Bununla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun reklamsız versiyonunun satın alınması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmekte, çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları ve çocuklar için risk taşıyan oyunlar konusunda dikkat etmeleri gerekmektedir. Oyun içerisinde oyuncuların karşısına çıkan reklam içerikleri konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Atari, aslında başarı anlamına gelen Japonca bir kelimedir.
Toast Alert...