PUFF UP OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 24 Mayıs 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 102

Puff Up

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• VOODOO •VOODOO •VOODOO


Puff Up Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 25 Mart 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Puff Up oyununda amaç balonları şişirerek düşmana dokunmadan kilidi açmaya çalışmaktır.
ESRB E Tüm Yaşlar


Puff Up Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerPuff Up Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Puff Up oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Puff Up oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun, oyuncudan bir çeşitli skorları tamamlamasını istemektedir. Oyuncu ekrana basılı tutarak bir veya birden fazla top şişirerek skoru geçmesi gerekmektedir. Oyuncu topları şişirirken çeşitli yönlerde hareket eden engellerden korunması gerekmektedir aksi takdirde başarısız olunmakta ve seviyenin yeniden oynanması gerekmektedir. Bu engeller arasında ekrandaki birçok yöne hareket eden dikenli topların yanında çubuk şeklinde engellerde bulunmaktadır. Oyuncu doğru zamanlama ve doğru stratejiler ile topları şişirmeli ve engellerden kurtulması gerekmektedir.

Puff Up Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E tüm yaşlar derecelendirmesi ile tüm oyuncular için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde herhangi bir şiddet öğesine rastlanılmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş