PRO BUİLDER 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 7 Şubat 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 233

Pro Builder 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Supersonic Studios LTD • Supersonic Studios LTD •Supersonic Studios LTD


Pro Builder 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 03 Kasım 2021
Türü/Türleri Oyun Makinesi
Konusu/Amacı Pro Builder 3D oyununda çöp adam karakterleri ile binaları yıkarak yenilerini inşa ederek diğer karakterlere satmaya çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


Pro Builder 3D Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerPro Builder 3D Oyun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Pro Builder 3D oyununun temel konusu çöp adam karakter ile inşaat alanına giderek eski evleri yıkıp yeni evler inşa ederek, bu evleri alıcılara satmaya çalışmaktır. Oyundaki amaç çöp adam karakteri ile oyun içinde malzemeler üretebilmek için lazım olan malzemeleri toplayarak belirli alanlardaki yerlere giderek yeni inşaat malzemesi oluşturulabilmektedir. Bu İnşaat malzemeleri ile bina yapılacak alana giderek belirli sayıdaki malzemeleri taşıyarak binanın inşaatı tamamlanmaktadır. Bina inşaatını tamamlandıktan sonra evi almak için müşteriler gelmektedir. Bu müşterilerden hangisi daha iyi bir teklif verirse, evi o karaktere satarak para kazanılmaktadır. Bu toplanan paralar ile inşaat malzemeleri daha hızlı üretebilmek için bulunan alana giderek buradan işçiler satın alınabilmektedir. Dükkan bölümünden yeni işçiler alarak oyuncu karakteri hareket ettirmeden işçiler otomatik olarak inşaat malzemelerini toplayarak ev inşaatının bitmesine yardımcı olmaktadır. Fazla toplanan inşaat malzemelerini bırakabilmek için kamyonun bulunduğu alana giderek burada belirli sayıdaki inşaat malzemelerini kamyona yükleyerek oyuncuya fazladan para kazandırabilmektedir. Pro Builder 3D oyununda karakterin daha hızlı ve daha fazla inşaat malzemesi yükü alabilmek için oyun başlamadan önce çıkan dükkandan para ile karakterin seviyesi arttırılabilmektedir. Ayrıca aynı yerden karaktere şapka ve kıyafet de toplanan para ile satın alınabilmektedir. Pro Builder 3D oyununda ayarlar bölümünden ses ve müzik ayarları yapılabilmektedir. Oyunda dil olarak sadece İngilizce dili kullanılmaktadır.

Pro Builder 3D Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

Pro Builder 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilip oynanabilen bir oyundur. Pro Builder 3D oyununda çöp adam karakterleri ile binaları yıkarak yenilerini inşa ederek diğer karakterlere satmaya çalışmaktır. Oyun seviyeleri kolay başlamakla birlikte ilerlendikçe zorlaşmaya başlamaktadır. Reklamlar oyun içerisinde oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılmaktadır. Reklam izlenerek daha fazla para kazanılabilmesi için oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Oyunda belirli saniyeler süresince oyuncuların karşısına çıkan reklamların dışında ekranın en alt bölümünde sürekli oynayan pop-up reklamlar da yer almaktadır.

Pro Builder 3D Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Pro Builder 3D Oyunu oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu ve zihin koordinasyonunu sağlamaya yardımcı olması gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyun olumsuz bir içerik barındırmamakla birlikte oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir.

Oyun esnasında oyuncuların karşısına sıklıkla çıkarılan reklamlar kimi zaman olumsuz içerikler barındırabilmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması ya da oyun içi satın alma kullanılarak reklamsız versiyonunun satın alınması oyun içinde çıkan reklamları engellemenin yollarıdır. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar kimi zaman çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmekte, bu sebeple reklamsız versiyonunun satın alınması ya da oyunun çevrimdışı oynanmasının sağlanması iyi bir seçenek olabilmektedir. Bu nedenlerle ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş