POCKET MONSTERS RUSH OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 3 Ağustos 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 37

Pocket Monsters Rush

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• TapNation •TapNation •TapNation


Pocket Monsters Rush Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 05 Mayıs 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Pocket Monsters Rush oyununda amaç platform üzerindeki canavarları toplayarak seviyelerini yükseltip diğer canavarlar ile savaştırmaktır.
PEGI +3


Pocket Monsters Rush Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerPocket Monsters Rush Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Pocket Monsters Rush oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Pocket Monsters Rush oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun bir platform üzerinde oynanmaktadır. Oyunda amaç mümkün oldukça pokemon topu toplamaktır. Toplanan bu toplar ile atış yapılarak çeşitli güçte pokemon karakteri toplanmaktadır. Toplanılan karakterler ile seviyenin son kısmında farklı pokemon karakterleri ile savaşmaktadır. Kazanıldığı takdirde ise yeni seviyeye geçmektedir.

Pocket Monsters Rush Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek şiddet unsurlarına rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş