PİXEL DEMOLİSH OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 9 Kasım 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 113

Pixel Demolish

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•Rollic Games •Rollic Games •Rollic Games

Pixel Demolish Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 13 Eylül 2022
Türü/Türleri Arcade (oyun makinesi)
Konusu/Amacı Pixel Demolish oyuunda amaç oyuncular nesnelere dokunarak ve nesneleri yok eden kuleler yerleştirerek oyun parası kazanmaktır.
PEGI +12


Pixel Demolish Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerPixel Demolish Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Pixel Demolish oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, arcade (oyun makinası) oyunlar kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyunda piksellerden oluşan çeşitli şekillerde nesneler bulunmaktadır. Oyuncular nesnelere dokunarak ve nesneleri yok eden kuleler yerleştirerek oyun parası kazanmaktır. Kazanılan oyun paraları ve izlenilen reklamlar ile yeni kuleler kurulabilmekte veya mevcut kulelerin özellikleri geliştirilebilmektedir. Böylece nesneler daha hızlı parçalanmakta ve bölümler daha hızlı tamamlanabilmektedir.

Pixel Demolish Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken nokta reklamların çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındırabilmesidir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise oyunlarda çok uzun zamanlar geçirilmesidir. Çocukların oyunlarda kontrolsüz şekilde çok uzun zaman geçirmesi çocukları sosyal ve akademik olarak olumsuz etkileyebilmektedir. Bu yüzden bu konuda ebeveyn kontrolünün sağlanması önemlidir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş