PİNBALL - SMASH ARCADE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 8 Kasım 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 97

Pinball - Smash Arcade

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•SayGames Ltd •SayGames Ltd •SayGames Ltd

Pinball - Smash Arcade Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 25 Mayıs 2021
Türü/Türleri Arcade (oyun makinesi)
Konusu/Amacı Pinball - Smash Arcade Oyunda temel amaç topu çeşitli engellere çarptırarak puan kazanmaktır.
ESRB E Herkes


Pinball - Smash Arcade Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerPinball - Smash Arcade Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Pinball - Smash Arcade oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen Arcade (oyun makinesi) oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Oyunda temel amaç topu çeşitli engellere çarptırarak puan kazanmaktır. Oyunda başarılı olmak için üst kısımda bulunan ve rakam bulunan nesneye çarptırılmalıdır. Oyuncu ne kadar çok bu nesneye topu çarptırabilirse o kadar çok başarılı olabilmektedir.

Pinball - Smash Arcade Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre E Herkes için uygun bir oyun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş