PHONE EVOLUTİON OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 23 Mart 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 96

Phone Evolution

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Ela Game Studio •Ela Game Studio •Ela Game Studio


Phone Evolution Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma Yok
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 05 Şubat 2022
Türü/Türleri Rol Oyunu
Konusu/Amacı Phone Evolution oyununda platform üzerinde yıllara göre telefon modelleri yükseltmeye çalışmaktır.
PEGI derecesi +12


Phone Evolution Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerPhone Evolution Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Phone Evolution oyununu inceleyecek olursak oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen rol oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Phone Evolution oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyun bir platfom üzerinde oynanmaktadır. Platformda telefon karakteri halinde ilerlerken oyuncunun karşısına çeşitli gün süreleri çıkmaktadır. Oyuncu doğru tarihleri seçerek elindeki telefonu daha modern bir telefon haline getirmektedir. Oyunun sonunda ise çeşitli miktarlarda altın kazanılmaktadır. Kazanılan altınlar reklam izleme seçeneği sayesinde katlanarak artırılabilmektedir.

Phone Evolution Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 10 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar dışında olumsuz bir içeriğe rastlanmamıştır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında çevrim içi satın alma bulunmamaktadır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş