PANDA'NIN KASABASI: AVM OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 6 Aralık 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 390

Panda'nın Kasabası AVM

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•BabyBus •BabyBus •BabyBus

Panda'nın Kasabası AVM

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 07 Eylül 2022
Türü/Türleri Eğitici
Konusu/Amacı Panda'nın Kasabası: AVM oyununda amaç oyun içerisinde bulunan karakterleri avm içerisindeki yerlere götürerek etkinlik yaptırmaya çalışmaktır.
ESRB Tüm yaşlar


Panda'nın Kasabası AVM Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerPanda'nın Kasabası AVM Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Panda'nın Kasabası: AVM oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen eğitici oyunlar kategorisinde yer alan bir oyundur. Panda'nın Kasabası: AVMe oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyuncular kendi karakterlerini tasarlayabilmektedirler ve bu karakterleri AVM’de alışveriş yapmak, kuaföre gitmek, oyun oynamak, yemek yiyebilme ve dekorasyon yapmak gibi farklı etkinliklere katılmak için kullanabilmektedirler. Sanal bir oyuncak bebek evine benzemekte olan Panda'nın Kasabası: AVM oyununda AVM de bulunan yerleri şeklini değiştirerek dizayn edilmektedir. Oyun karakterlerinin, birden fazla duygu ve yüz özelliği bulunmaktadır. Ayrıca karakterlerin kıyafetlerin değiştirebilmekle birlikte AVM de bulunan çeşitli objelerle etkileşime geçilmektedir.

Panda'nın Kasabası AVM Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre tüm yaş grupları çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, el-göz koordinasyonu, zihin ve beceri geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş