ORBİTAL MONEY OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 16 Kasım 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 94

Orbital Money

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•Hyperlab Games •Hyperlab Games •Hyperlab Games

Orbital Money Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 19 Eylül 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Orbital Money oyununda temel amaç yuvarlak bir platform üzerinde paralar delikten geçirilmeye çalışılmaktadır.
PEGI +3


Orbital Money Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerOrbital Money Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Orbital Money oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Orbital Money oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç yuvarlak bir platform üzerinde paralar delikten geçirilmeye çalışılmaktadır. Oyuncu seviye ilerledikçe paraların delikten geçme hızını ayarlamakta ve daha çok para kazanmayı amaçlamaktadır.

Orbital Money Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş