ONE LİNER – LİNE TO WİN OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 10 Aralık 2021
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 149

One Liner-Line to win

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• brhappyfull •brhappyfull • brhappyfull


One Liner-Line to win Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 17 Kasım 2021
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Oyunda bulmaca şeklinde olan blokları birleştirmeye çalışmaktır.
PEGI derecesi +3


One Liner-Line to win Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerOne Liner-Line to win Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

One Liner-Line to win oyunu tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil zekâ oyunudur. Oyunun adı İngilizce olup Türkçe karşılığı ise “Kazanmak için tek hat” olarak çevrilebilir. Oyunda seviyelere özel olarak yerleştirilmiş bloklar bulunmaktadır ve oyundaki temel amaç bu blokları tek bir çizgi ile birleştirmektir. Oyunun başlangıç seviyeleri kolay ve bilgilendirici yönergeler olurken ilerleyen seviyelerde oyun zorlaşmakta ve yönergeler ortadan kalkmaktadır. Oyunun ilerleyen seviyelerinde oyuncuların zihinlerini zorlayan blok yerleşimleri bulunmaktadır. Oyuncular zorlandıkları bölümlerde reklam izleyerek ipucu kazanmaktadır. Oyun; oyun parası, karakter ve eşya toplama gibi amaçlar sunmak yerine oyuncunun boş vakitlerini değerlendirebileceği, kısa sürede mantık yürüterek bölüm atlayabileceği bir şekilde tasarlanmıştır. Oyunun ayarlar menüsünde müzik, ses ve titreşim ayarları bulunmaktadır. Oyunda bir diğer unsur ise dil seçeneğidir. Oyunun dili ve oyunda bulunan yönergeler Türkçe’dir.

One Liner-Line to win Oyunu Hakkında Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır.

One Liner-Line to win oyununu inceleyecek olursak; oyun tek oyunculu, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen mobil bir zekâ oyunudur. Oyun hem çevrim içi hem de çevrim dışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç, oyunda bulunan blokları tek bir çizgi ile birleştirmektir. Oyunun ilerleyen seviyelerinde oyuncuların zihinlerini zorlayan blok yerleşimleri bulunmaktadır. Oyuncunlar zorlandıkları bölümlerde ipucu kullanabilmek için reklam izlemeye yönlenebilmektedir. Oyun esnasında çocukların karşısına çıkan reklamlar bazen yaşlarına uygun içerikler barındırmamaktadır.

One Liner-Line to win Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz ve zihin koordinasyonunu geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, yön, dikkat geliştirme ve alternatif çözümler bulmalarına da katkı sağlamaktadır. One Liner-Line to win oyunu, çocukların ebeveynleri ile birlikte de oynayabilecekleri bir oyundur. Oyun, olumsuz herhangi bir içerik barındırmamakla birlikte, oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Ayrıca, oyunun bağımlılık yapıcı etkisi de bulunmaktadır. Oyunda bölümleri geçmek için zaman zaman ipucu kullanmaya ihtiyaç duyulması sebebiyle oyuncular reklam izlemeye yönelebilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin çocukların oynayacağı oyun hakkında genel olarak bilgi sahibi olmaları büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde karşısına çıkan reklam içerikleri konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri karşılaşılabilecek bu tür riskleri azaltacaktır.

Paylaş