OİL TYCOON IDLE 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 4 Ağustos 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 36

Oil Tycoon Idle 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• BREW GAMES •BREW GAMES •BREW GAMES


Oil Tycoon Idle 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 16 Haziran 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı Oil Tycoon Idle 3D oyununda amaç çöp adam karakteri ile petrol tesisini genişleterek farklı şehirlere petrol satarak para kazanmaya çalışmaktır.
PEGI +12


Oil Tycoon Idle 3D Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerOil Tycoon Idle 3D Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Oil Tycoon Idle 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Oil Tycoon Idle 3D oyunu hem çevrimiçi hem de çevrim dışı oynanabilmektedir. Oyunda amaç çöp adam karakteri ile petrol tesisini genişleterek farklı şehirlere petrol satarak para kazanmaya çalışmaktır. Kazanılan paralar ile yeni üretim yerleri açarak petrolün daha fazla üretilmesi ve daha fazla satılabilmesi için boş alanlarda bulunan işaretli alanlara inşaat edilebilmektedir. İnşaat edilen alanlarda benzin istasyonu ve tekerlek üretimi de yapılabilmektedir. 3 Renk bulunan varillerin her birinden farklı paralar kazanılabilmektedir. Üretilen Tekerlek ve benzin istasyonunda Office giderek otomatik olarak çalışan çöp adam işçileri de satın alınabilinmektedir. Ayrıca çöp adam karakteri ile belirli bir noktanın üzerine giderek inşaat etmek istenilen alanı reklam izleyerek de tamamlanabilmektedir.

Oil Tycoon Idle 3D Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre +12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde yer alan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda altın kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken reklamlar çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındıran reklamlar olabilmektedir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan pop –up reklamlar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş