OFFROAD ADVENTURES: 4X4 CARS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 30 Aralık 2022
Yazar:
Grafikler:
Okunma: 559

Offroad Adventures: 4x4 Cars

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• UtoKi Studio • UtoKi Studio • UtoKi Studio

Offroad Adventures: 4x4 Cars

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 03 Ekim 2022
Türü/Türleri Similasyon
Konusu/Amacı Offroad Adventures: 4x4 Cars
ESRB E Herkes


Offroad Adventures: 4x4 Cars

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerOffroad Adventures: 4x4 Cars Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Offroad Adventures: 4x4 Cars oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen Simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Offroad Adventures: 4x4 Cars oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda, oyuncu çeşitli off road araçlarını kullanarak çeşitli güzergâhlarda ilerlemektedir. Oyuncu oyunda çeşitli rotalarda ilerlerken bazı görevleri de yerine getirmesi gerekmektedir. Oyunun dili ve oyunda yer alan yönergeler İngilizce olup farklı bir dil seçeneği mevcut değildir. Oyunda çeşitli seviyeler bulunmaktadır. Bu seviyeler oyunun başlangıcında basitken ilerleyen seviyelerde zorlaşmaktadır.

Offroad Adventures: 4x4 Cars Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun ESRB oyun derecelendirme sistemine göre Herkes için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.
Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş