NUMBER MASTER OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 1 Kasım 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 142

Number Master

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•KAYAC Inc. •KAYAC Inc. •KAYAC Inc.

Number MasterHakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 05 Temmuz 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Number Master oyununda amaç sayıları birbiri ile toplayarak engellere çarpmadan bitiş çizgisine varmaya çalışmaktır.
ESRBI E Herkes


Number Master Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerNumber Master Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Number Master oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Number Master oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç bir platform üzerinde bulunan sayıları birbirleri ile toplayarak, engellere çarpmadan bitiş çizgisine gitmeye çalışmaktır. Sayılar mavi ve kırmızı olarak iki renktedir. Mavi sayılar ile mavi renkteki sayıları birbiri ile toplanabilmektedir. Oyunda kırmızı renkteki sayıya çarpıldığı zaman tekrardan baştan başlanması gerekmektedir. Kırmızı sayıları mavi sayılara çevirebilmek için, kırmızı renkteki sayıların toplamını geçmektir.

Number Master Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyun ESRB derecelendirme sistemine E Everyone yani her yaştan kişinin oynamasında herhangi bir sakınca olmayan oyun olarak görülmektedir. Oyun içerisinde her hangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle el-göz kordinasyonu ve refleks geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş